StoryEditor

Kolejne ognisko grypy ptaków w tym roku...

Główny Lekarz Weterynarii poinformował w komunikacie podsumowującym sytuację epizootyczną dotyczącą grypy ptaków, że w ciągu ostatniego weekendu wykryto kolejne dwa ogniska choroby. Obydwa wystąpiły w powiecie lubartowskim. 
07.01.2020., 15:01h
Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu kolejnych dwóch ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 u drobiu.

Obydwa ogniska choroby wykryto w obszarze zapowietrzonym, w którym pierwotnie wykryto grypę ptaków. W sumie w obydwu gospodarstwach utrzymywano ponad 37 tys. indyków.

  • Ognisko nr 2020/5 zostało wyznaczone w gospodarstwie, w którym utrzymywano 13 186 indyków, w miejscowości Stary Uścimów, w gminie Uścimów, w powiecie lubartowskim, w województwie lubelskim. Jest to gospodarstwo kontaktowe w stosunku do uprzednio stwierdzonych ognisk w tej samej miejscowości w gminie Uścimów i położone jest na ustanowionym w rozporządzeniu Wojewody Lubelskiego obszarze zapowietrzonym.
  • Ognisko nr 2020/6 zostało wyznaczone w gospodarstwie, w którym utrzymywano 24 000 indyków, w miejscowości Drozdówka, w gminie Uścimów, w powiecie lubartowskim, w województwie lubelskim. Jest to gospodarstwo kontaktowe w stosunku do uprzednio stwierdzonych ognisk w gminie Uścimów i położone jest na ustanowionym w rozporządzeniu Wojewody Lubelskiego obszarze zapowietrzonym.

Więcej artykułów na temat grypy ptaków, znajdziesz TUTAJ
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 14:52