Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Bydło

Rynki rolne – Bydło


Skup bydła: Popyt na żeńską połowę

Od ubiegłego tygodnia w cenach niewiele się zmieniło - nawał prac polowych, uruchomienie przez Agencję naborów do programów unijnych oraz finish składania wniosków o dopłaty bezpośrednie sprawiły, że i w tym tygodniu hodowcy mieli ważniejsze sprawy na głowie niż sprzedaż bydła. 

Od ubiegłego tygodnia utrzymała się cena byka, która wcześniej wzrosła o 10-20 groszy/kg. Popyt zrównoważył podaż i w tym tygodniu skupujący nie narzekali na braki towaru, a dość wysoki kurs euro pozwolił utrzymać cenę.

Zabrakło w tym tygodniu krów i jałówek, co wobec kontraktów, z których muszą się wywiązać niektóre zakłady, dało niewielkie (10-20 groszy/kg) podwyżki. Tym samym cena na żeńską część wróciła do tej sprzed miesiąca.
Skupujący obawiają się, że może zabraknąć w najbliższym czasie krów w skupach i tym samym ich cena wzrośnie. Wciąż w górę idzie cena masła, w skupach mleka cena sie ustabilizowała, na średnim, a w niektórych rejonach na wysokim poziomie (1,30–1,50 zł/l).  Wciąż więc jeszcze hodowcom bardziej opłaca się krowy doić, niż je brakować.

mw

Wybierz województwo:

Wyświetl opcje sortowania

Pokaż ulubione Pokaż wszystkie

Znasz aktualne ceny? Kliknij w odpowiednią komórkę tabeli i prześlij nam nową cenę a my ją opublikujemy.

Średnia

11,04 zł/kg

10,93 zł/kg

9,95 zł/kg

9,88 zł/kg

9,62 zł/kg

9,58 zł/kg

Nie znalazłeś własnego skupu? Dodaj go!

Ustaw powiadomienie o zmianie ceny

r e k l a m a

Punkty skupu na mapie

Średnie ceny w kraju