StoryEditor

Wysyp ognisk grypy ptaków w całej Polsce!

Prawdziwy wysyp grypy ptaków. W ciągu dwóch dni ogniska pojawiły się w sześciu gospodarstwach w całej Polsce. Po raz pierwszy w tym roku chorobę stwierdzono m.in. na Podkarpaciu i Opolszczyźnie.
10.03.2021., 15:03h
Wirus nie daje o sobie zapomnieć. Tylko między 5 a 7 marcem aż w sześciu gospodarstwach w całej Polsce stwierdzono kolejne ogniska grypy ptaków.

Sześć nowych ognisk grypy ptaków:
  • w gospodarstwie niekomercyjnym utrzymującym 79 sztuk drobiu różnych gatunków (kury i kaczki), położonym w miejscowości Równe w gminie Głubczyce, powiat głubczycki, woj. opolskie.
  • w gospodarstwie komercyjnym utrzymującym 19 011 gęsi reprodukcyjnych, położonym w miejscowości Ozorowice w gminie Wisznia Mała, powiat trzebnicki, woj. dolnośląskie.
  • w gospodarstwie komercyjnym utrzymującym 20 897 indyków rzeźnych w wieku 11 tygodni położonym w miejscowości Rejczuchy w gminie Barczewo, powiat olsztyński, woj. warmińsko-mazurskie.
  • w gospodarstwie komercyjnym utrzymującym 3 901 kaczek rzeźnych, położonym w miejscowości Szkurłaty w gminie Żelazków, powiat kaliski, woj. wielkopolskie.
  • w gospodarstwie niekomercyjnym utrzymującym 44 kury, położonym w miejscowości Głusino w gminie Kartuzy, powiat kartuski, woj. pomorskie.
  • w gospodarstwie komercyjnym utrzymującym 5 150 indyków rzeźnych, położonym w miejscowości Ostrów w gminie Ostrów, powiat ropczycko-sędziszowski, woj. podkarpackie.

W Polsce w tym roku mamy już 32 ogniska grypy ptaków w tym roku. Tyle samo było ich w I półroczu 2020 roku, natomiast w drugim - 19.

Kamila Szałaj
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 03:58