StoryEditor

Afera olejowa: Producenci pasz i drobiu oszukani przez dostawcę komponentów

Firma zajmująca się produkcją i dystrybucją tłuszczów do produkcji pasz dla drobiu sprzedawała wytwórniom tzw. olej techniczny, zamiast spożywczego. Oszukani producenci pasz i drobiu mierzą się z aferą medialną i oczekują na wyniki badań. Jak sytuacja odbije się na branży drobiarskiej?
03.10.2022., 14:10h

Firma z Wielkopolski, produkująca oleje i tłuszcze paszowe, miała dostarczać producentom pasz tłuszcze techniczne zamiast spożywczych. Aferę szeroko opisują Wirtualna Polska i Onet.

CBŚ w wytwórniach pasz

Według informacji WP, śledczy z Centralnego Biura Śledczego zbadali ponad 60 wytwórni pasz, które były klientami podpoznańskiej firmy dostarczającej tłuszcze roślinne. Pobrane próbki i dokumentacja posłużą jako dowody przeciwko BERG+SCHMIDT, która na swojej stronie internetowej informuje, że specjalizuje się w produkcji i dystrybucji olejów i tłuszczów paszowych oraz „obecnie jest czołowym światowym wytwórcą lecytynowanych tłuszczy paszowych, które docierają do odbiorców na całym świecie”.

W poniedziałkowy ranek Onet poinformował, ze zarzuty stawiane producentowi z Pomarzanowic (gmina Pobiedziska, woj. wielkopolskie) to oszustwa na szkodę firm z branży paszowej i mięsnej na ponad 170 mln zł, a kierujące zakładem produkcyjnym małżeństwo miało przyznać się do winy.

Tłuszcz techniczny zamiast spożywczego

BERG+SCHMIDT sprowadzała tłuszcze m.in. zza wschodniej granicy. Cysterny na polskiej granicy nie przechodziły kontrol...

Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. marzec 2024 00:46