Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Koniec składania wniosków o bioasekurację. Ilu rolników złożyło dokumenty w ARiMR?

Obrazek

Od 20 czerwca 2022 r. rolnicy mieli możliwość składania wniosków o bioasekurację, czyli wsparcie dotyczące działań prowadzonych na terenie gospodarstwa, jak i w jego najbliższym otoczeniu, mających na celu ochronę biologiczną i zdrowotną gospodarstwa. 22 lipca 2022 r. nabór wniosków dobiegł końca.

25 lipca 2022, 16:52

Według wstępnych danych przekazanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc wystąpiło 2285 rolników.

Wsparcie inwestycji bioasekuracyjnych – dla kogo i co obejmuje?

O wsparcie inwestycji bioasekurcyjnych w wysokości 50 proc. poniesionych kosztów inwestycji, mogli wystąpić rolnicy, którzy zajmują się hodowlą trzody chlewnej.

Kwota wsparcia inwestycji bioasekuracyjnych obejmuje prace takie jak:

·        zakup mat dezynfekcyjnych;

·        zakup sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych;

·        zakup odzieży ochronnej i obuwia ochronnego;

·        zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych;

·        przebudowę lub remont pomieszczeń w celu utrzymywania świń w gospodarstwie w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach, mających oddzielne wejścia oraz niemających bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których są utrzymywane inne zwierzęta kopytne – w przypadku gospodarstw, w których utrzymuje się średniorocznie nie więcej niż 50 sztuk świń.

jc
Źródło: ARiMRWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)