Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Koniec składania wniosków o bioasekurację. Ilu rolników złożyło dokumenty w ARiMR?

Obrazek

Od 20 czerwca 2022 r. rolnicy mieli możliwość składania wniosków o bioasekurację, czyli wsparcie dotyczące działań prowadzonych na terenie gospodarstwa, jak i w jego najbliższym otoczeniu, mających na celu ochronę biologiczną i zdrowotną gospodarstwa. 22 lipca 2022 r. nabór wniosków dobiegł końca.

25 lipca 2022, 14:52

Według wstępnych danych przekazanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc wystąpiło 2285 rolników.

Wsparcie inwestycji bioasekuracyjnych – dla kogo i co obejmuje?

O wsparcie inwestycji bioasekurcyjnych w wysokości 50 proc. poniesionych kosztów inwestycji, mogli wystąpić rolnicy, którzy zajmują się hodowlą trzody chlewnej.

Kwota wsparcia inwestycji bioasekuracyjnych obejmuje prace takie jak:

·        zakup mat dezynfekcyjnych;

·        zakup sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych;

·        zakup odzieży ochronnej i obuwia ochronnego;

·        zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych;

·        przebudowę lub remont pomieszczeń w celu utrzymywania świń w gospodarstwie w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach, mających oddzielne wejścia oraz niemających bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których są utrzymywane inne zwierzęta kopytne – w przypadku gospodarstw, w których utrzymuje się średniorocznie nie więcej niż 50 sztuk świń.

jc
Źródło: ARiMR


Ważne Tematy