Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Martwe dziki w Zielonej Górze - czekamy na wyniki...

Obrazek

Policjanci z Zielonej Góry zostali wczoraj wezwani na ulicę Giżycką, gdzie zaniepokojeni mieszkańcy znaleźli dwa martwe dziki. Czekamy na wyniki badań…  

Dorota Kolasińska27 listopada 2019, 09:53
Jak donosi newslubuski.pl w poniedziałek, 25 listopada, wieczorem zielonogórscy policjanci zostali wezwani przez zaniepokojonych mieszkańców na ulicę Giżycką w Zielonej Górze, gdzie znaleziono dwa martwe dziki.

Prawdopodobną przyczyną ich śmierci był wirus Afrykańskiego Pomoru Świń. Jednak wciąż nie ma wyników badań padłych zwierząt. W województwie lubuskim podejmowane są specjalne działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Wybudowano jeden z fragmentów płotu (drewniane słupki i siatka leśna), obowiązuje zakaz wstępu do lasu, mieszkańcy otrzymują sms-y z alertami informującymi o ASF w tamtym rejonie. 

W woj. lubuskim przebadano 43 znalezione padłe dziki, u 22 potwierdzono obecność ASF.
 
Czekamy na potwierdzenie wyników badań...

Oprac. dkol na podst. newslubuski.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)