Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Jacek Zarzecki (PZHiPBM): Ta ustawa będzie oznaczała śmierć dla polskiego eksportu, wołowiny i drobiarstwa!

– To od nas polskich rolników zależy to w jakim kształcie ta ustawa będzie przyjęta. To my musimy dziś wywierać nacisk na polskich senatorów i parlamentarzystów. To oni decydują o losie polskiego rolnictwa i my zrobimy wszystko, żeby tę ustawę zablokować – mówił podczas wczorajszego protestu w Warszawie Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego

Bartłomiej Czekała1 października 2020, 13:50
Jacek Zarzecki jest jednym z członków Komitetu Protestacyjnego, który zawiązał się tydzień temu w Warszawie i organizował wczorajszą pokojową manifestację, określaną także mianem „marszu żałobnego polskiego rolnictwa”. Prezes PZHiPBM tłumaczy skąd to określenie:

– Niektórzy twierdzili, że wprowadzanie zakazu uboju rytualnego nie ma żadnego wpływu na na polski eksport. My udowodniliśmy, że ma i to znaczący. Ta ustawa będzie oznaczała śmierć dla polskiego eksportu, dla polskiej wołowiny i polskiego drobiarstwa – zwijanie się tych dwóch najbardziej perspektywicznych gałęzi produkcji dla polskiego rolnictwa. My na to nie pozwolimy i dlatego jesteśmy dziś tu i będziemy zawsze wtedy, kiedy trzeba będzie walczyć o swoje prawa – mówił Jacek Zarzecki w rozmowie z Karolem Bujoczkiem, redaktorem naczelnym top agrar Polska.

Jak dodał. liczy na to, że senatorowie, którzy są wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych rozumieją, że to jest krzywda dla polskiego rolnictwa i że te poprawki zostaną przyjęte.

Zachęcam do obejrzenia całego wywiadu!


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)