Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Ukraińskie produkty mleczne trafią do UE?

Obrazek

Bardzo możliwe, że już niedługo na półkach sklepów spożywczych w całej UE pojawią się produkty mleczne pochodzące z Ukrainy. Zakończyły się bowiem kontrole ukraińskich zakładów mleczarskich prowadzone w ostatnim czasie przez ekspertów misji Dyrektoriatu Generalnego Komisji Europejskiej ds. Zdrowia i Konsumentów (SANCO) – poinformował w ostatnich dniach wiceminister Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy A. Dykun.

13 października 2014, 10:54

W wyniku kontroli szereg zakładów produkujących nabiał otrzymało pozytywną decyzję dotyczącą jakości wytwarzanych tam produktów mlecznych – przekazał wiceminister Dykun.

Teraz raporty ekspertów misji trafią do Komisji Europejskiej, która niebawem uchwali decyzję w sprawie uruchomienia eksportu ukraińskich produktów mleczarskich na rynki Unii Europejskiej.

e-abiWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)