Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Więcej produktów mleczarskich trafi na Kostarykę

Obrazek

Lista produktów mleczarskich, które polskie zakłady mleczarskie mogą eksportować na rynek Kostaryki została rozszerzona. Negocjacje przyniosły zamierzone efekty. 

Dorota Kolasińska7 stycznia 2020, 09:42
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że na rynek Kostaryki będą mogły być wysyłane dodatkowo takie produkty jak mleko zagęszczone, skondensowane i kajmak, sery, masło, słodka śmietana i mleko UHT. 

Dotychczas Polska była zatwierdzona do wywozu mleka w proszku, mleka odtłuszczonego w proszku, mleka pełnego w proszku, serwatki w proszku, serwatki demineralizowanej w proszku, śmietanki w proszku, koncentratu białka mleka, koncentratu serwatki, produktów mlecznych z dodatkiem tłuszczy roślinnych.

Ministerstwo dodaje, że zakłady zainteresowane eksportem na rynek kostarykański nowych kategorii produktów powinny skontaktować się z właściwymi terytorialnie powiatowymi lekarzami weterynarii w celu rozpoczęcia procedury uzyskiwania uprawnień.
dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)