Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Zbigniew Ajchler (KO): To jest skandal – wstydzę się za decyzję koleżanek i kolegów posłów

W pokojowej manifestacji rolników w Warszawie wziął udział także poseł klubu Koalicja Obywatelska Zbigniew Ajchler, który oprócz sprawowania mandatu parlamentarzysty zajmuje się także hodowlą trzody chlewnej w Wielkopolsce. Karol Bujoczek, redaktor naczelny top agrar Polska zapytał go o jego stosunek do tzw, Piątki dla zwierząt.

Bartłomiej Czekała5 października 2020, 13:12
– To jest skandal. Wstydzę się za decyzję koleżanek i kolegów w polskim Parlamencie. Zupełnie inne uzgodnienia były w poprzedniej kadencji. Wielkopolska stoi norkami, produkcją zwierzęcą, trzodą chlewną. Nie można tak robić – takich ustaw wprowadzać i jednego roku być przeciwnym, a drugiego być za – mówił Zbigniew Ajchler.

Jak dodał, ta ustawa oznacza wielką stratę i krzywdę dla polskiego rolnictwa, bo w takiej formie, w takim trybie i bez odszkodowań dla hodowców chce się tak radykalne zmiany wprowadzić w sektorze produkcyjnym. A przecież pokolenia rolników pracowało na swój dorobek i siłę swoich gospodarstw.

– Takiej siły nigdy nie mieli zwolennicy likwidacji zwierząt futerkowych, bo to nie ma znaczenia – dzisiaj futerkowe, jutro – drób i trzoda chlewna. Uważam, że Kaczyński przegłosuje w tej wersji tę ustawę, ale na pewno nie uda mu się osiągnąć całkowitej degradacji polskiego rolnictwa bez okresów przejściowych. Kto ma trochę oleju w głowie ten wie, że nie da się w ciągu jednego roku zlikwidować tak ważnego sektora  - dodaje poseł Ajchler.

Obejrzyj poniżej cały wywiad.


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)