Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Budżet na promocję wieprzowiny

Obrazek

Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego chce przeznaczyć ponad 2 mln zł na promocję wieprzowiny podczas wystaw i pikników.

3 listopada 2014, 12:14

Władze Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego uchwaliły plan finansowy na 2015 ro. Przewidują w nim 3 główne zadania zgłoszone przez PZHiPTCH Polsus i Krajową Radę Izb Rolniczych, na które przeznaczą 2 179 695 zł. Polsus otrzyma pieniądze na XXVII Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych oraz wystawy regionalne. Natomiast KRIR wyda ponad 1 mln zł na tzw. pikniki wieprzowiny.

Z przyszłorocznego budżetu będą również finansowane zadania wieloletnie – na programy te Fundusz przewidział w przyszłym roku ponad 3,9 mln zł. Komisja Zarządzająca zakłada w 2015 r. wpływy rzędu 9 mln zł. Na koniec września tego roku do Funduszu wpłynęło ponad 7,24 mln zł. W 2013 r. rolnicy wpłacili ponad 12 mln zł.

Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego jest jednym z dziewięciu Funduszy utworzonych na podstawie ustawy o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych. Wpłaty na fundusz są naliczane w wysokości 0,1 % od wartości netto żywca. Fundusz wspiera:

  • działania mające na celu informowanie o jakości i cechach, w tym zaletach, mięsa wieprzowego,
  • działania mające na celu promocję spożycia mięsa wieprzowego oraz jego przetworów,
  • udział w wystawach i targach związanych z chowem lub hodowlą świń oraz produkcją lub przetwórstwem mięsa wieprzowego,
  • badania rynkowe dotyczące spożycia mięsa wieprzowego oraz jego przetworów,
  • badania naukowe i prace rozwojowe mające na celu poprawę jakości mięsa wieprzowego oraz jego przetworów, a także prowadzące do wzrostu ich spożycia,
  • szkolenia producentów i przetwórców mięsa wieprzowego,
  • działalność krajowych organizacji branżowych, w tym ich przedstawicieli, biorących udział w pracach specjalistycznych stałych i roboczych komitetów organizacji międzynarodowych lub będących członkami statutowych organów tych organizacji, zajmujących się problemami rynku mięsa wieprzowego.

pjWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)