Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Ceny skupu świń trzymają poziom, ale panika rośnie…

01.09.2016

Drukuj

Ceny skupu świń trzymają poziom, ale panika rośnie…

Artykuł dostępny

- Wszystko jest kwestią czasu. Ceny mogą w przyszłym tygodniu nieco się obniżyć – mówi jeden z pracowników zakładu mięsnego zlokalizowanego ma Mazowszu. – Ale nie należy raczej spodziewać się dużych różnic – dodaje ten sam przedstawiciel.

r e k l a m a

Jednak strach przed ASF zaczyna powili robić swoje. Niektóre ubojnie w tym samym województwie otwarcie mówią o tym, że nie skupują już żywca ze wschodu kraju.

Stawki póki co stabilne
Na szczęcie (dla reszty kraju) obniżek cen w skupie nie ma, stawki wyraźnie się zatrzymały. Z kolei u naszych sąsiadów za Odrą już dziewiąty tydzień z rzędu stawka za WBC wynosi 1,66 euro/kg. Doniesienia o ASF w Polsce póki co nie mają większego wpływu na zachowanie się niemieckiej giełdy.

Na Podlasiu i Lubelszczyźnie płacą najmniej
W Polsce zakłady mięsne (szczególnie na zachodzie) mówią o bardzo słabym zbycie mięsa i konieczności redukcji skupu. Taka sytuacja naturalnie nie sprzyja podwyżkom. Na chwilę obecną, z przeprowadzonej przez topagrar.pl sondy wynika, że średnia stawka za żywiec wieprzowy wynosi 5,05 zł/kg netto, co oznacza spadek o 5 groszy, za klasę E ubojnie płacą minimalnie 6 zł/kg na Podkarpaciu i maksymalnie 6,95 zł/kg w województwie warmińsko-mazurskim. Za klasę U maksymalnie płacą 6,75 zł/kg w województwie warmińsko-mazurskim i minimalnie 5,80 zł/kg w podkarpackim. Natomiast w klasie R najwyższa stawka wynosi 6,45 z/kg na Warmii i Mazurach oraz najniższa 5,60 zł/kg na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.   ag

 

Zobacz wszystkie ceny skupu tuczników w kraju!

 

Polecane dla Ciebie:

article icon

Massey Ferguson z drugiej ręki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii