Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Chiny wstrzymują import wieprzowiny z jednego z brazylijskich zakładów

Obrazek

Chiny zawiesiły import wieprzowiny z brazylijskiego zakładu prowadzonego przez Aurora Alimentos. Obawiają się koronawirusa.

Dominika Mulak5 stycznia 2021, 11:56
Jak podaje Reuters, brazylijskie ministerstwo rolnictwa potwierdziło, że 28 grudnia 2020 roku Chiny wprowadziły zakaz importu wieprzowiny z zakładu prowadzonego przez Aurora Alimentos. Mimo, że nie ma naukowych dowodów na ryzyko zakażenia koronawirusem poprzez spożycie żywności, chińskie władze zażądały informacji na temat przypadków zachorowań na COVID-19 wśród pracowników zakładu.

Brazylijskie Stowarzyszenie Białek Zwierzęcych (ABPA) oświadczyło, że wspiera Aurora Alimentos i dostarcza brazylijskiemu ministerstwu rolnictwa wszystkich informacji, które mogą pomóc w cofnięciu zakazu. - Wszystkie informacje i demonstracje dobrych praktyk Aurory zostały szczegółowo udostępnione władzom chińskim - wyjaśniają. Jak podkreślają, firma ściśle egzekwuje protokoły COVID-19.

Chiny, po tym jak ich stada zostały zdziesiątkowane przez afrykański pomór świń zwiększyły import wieprzowiny. Od stycznia do listopada 2020 roku ściągnęli 3,95 mln ton tego mięsa - to aż o 115% więcej niż w tym samym okresie 2019 roku.

Mimo tych wyników, pandemia COVID-19 mocno utrudnia import. Państwo Środka musiało zintensyfikować kontrole przesyłek i zakazać przywozu z niektórych zakładów w różnych krajach po odkryciu koronawirusa na importowanych produktach i opakowaniach w łańcuchu chłodniczym.

Zakład Aurora znajduje się w mieście Chapecó w stanie Santa Catarina. Chiny wydały również podobne zakazy wobec innych brazylijskich firm zajmujących się pakowaniem mięsa, w tym JBS SA i BRF SA. Niektóre z nich zostały już zniesione.

Źródło: www.thepigsite.com

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy