Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Ceny tuczników: Niemcy – Polska 0:5

11.08.2017

Drukuj

Ceny tuczników: Niemcy – Polska 0:5

Artykuł płatny

Takiej sytuacji nie mieliśmy od długich miesięcy a może nawet lat. Skupujący przyzwyczaili już producentów, że brak wzrostów w Niemczech oznacza  w najlepszym razie utrzymanie cen w Polsce. Choć w takiej sytuacji niewykluczone były spadki.

Tym razem było inaczej, w kraju skupujący podnieśli ceny. Powodów jest kilka – ruszyły na dobre żniwa, więc w skupach (głównie na tzw. spędach) pojawia się mniej świń, więc zapotrzebowanie na tucznika rośnie.

Kolejną sprawą jest osłabienie złotówki względem euro, co w ostatnich dniach dało przynajmniej 2-4 groszy na każdym kilogramie wagi poubojowej. Nie można także zapominać o cały czas napiętym bilansie popytowo-podażowym na całym europejskim rynku wieprzowiny, co jest efektem dobrych wyników eksportowych głównie Niemców i Hiszpanów.

Przeczytaj cały artykuł w wersji Premium

Kup dostęp do artykułu lub skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Prenumerata

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już konto prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii