Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek świń: koniec kwietniowego szału - trend się zmienił!

Obrazek

Po kwietniowy szale cenowym na rynku tuczników mamy względną stabilizację ze wskazaniem na delikatne wzrosty. Ceny już nie szybują w górę z dnia na dzień, ale towar nadal jest poszukiwany.

Jan Bromberek16 maja 2019, 14:09
Obecnie każda partia świń znajduje nabywcę bez najmniejszych kłopotów, jednak odbiorcy już nie przebijają się ceną jak na licytacji. Podstawy cennikowe przekroczyły 5 zł/kg netto, a ceny maksymalne uplasowały się na poziomie 6 zł/kg. Na rynku niemieckim widać jednak delikatny progres w górę, czego krajowi skupujący zdaje się nie zauważają. Po podwyżce o 3 euroceny/kg wagi poubojowej do poziomu 1,76 euro/kg w kl. E na naszym rynku w zasadzie nic się nie zmieniło. A to dlatego, że kilka dni wcześniej najwięksi gracze na rynku, a za nimi też i ci mniejsi obniżyli cenniki średnio o ok. 10 gr/kg wagi poubojowej, po to by kilka dni później, po podwyżce na VEZG dokonać podwyżki, a w zasadzie utrzymać status quo. Widać jak na dłoni, że krajowi skupujący nawet, gdy cierpią na brak surowca robią wszystko co mogą by nie płacić za niego więcej. A jak dowiadujemy się z nieoficjalnych źródeł, cena mięsa w hurcie podobnie jak tuczniki zwiększyła swój poziom również o nawet 50%. Do tego wiele ubojni mając zgromadzony towar, kupiony na początku roku (również za granicą) według ówczesnych stawek, teraz wypuszcza go na rynek. Trudno więc mówić o tym, iż rynek mięsa nie pozwala na kolejne podwyżki na rynku żywca. jbr

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Twojej okolicy - notowania cenowe!

Forum Rolników i Agrobiznesu - Świnie


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)