Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: stabilnie z szansą na podwyżki

Obrazek

Ceny powinny być wyższe, bo brakuje towaru w całej Europie, także u nas. Jednak stawka za tuczniki na VEZG pozostaje bez zmian, to i nasi skupujący tylko w wyjątkowych sytuacjach dorzucają rolnikom po kilka groszy do kilograma. Najczęściej jednak skup tuczników odbywa się po zeszłotygodniowych stawkach.

Jan Bromberek6 września 2019, 12:39
Za świnie z ferm ubojnie czy pośrednicy płacą maksymalnie 5,95 zł/kg żywca netto lub 7,6 zł/kg wagi poubojowej. Stawki za partie tuczników po kilkadziesiąt sztuk docierają do 5,8 zł/kg, natomiast ceny podstawowe nadal utrzymują się na poziomie 5,2 zł/kg żywca. Podwyżki pewnie byłyby możliwe, bo brakuje żywca, jednak stawka za świnie u naszych zachodnich sąsiadów nie drgnęła i dalej wynosi 1,85 euro/kg w kl. E, co i tak jest najwyższą stawką w ciągu ostatnich dwóch lat. A trzeba pamiętać, że jeśli chodzi o podwyżki to ich nieodzownym warunkiem są wzrosty właśnie na dużej giełdzie w Niemczech. Co innego jeśli chodzi o obniżki. Te raczej nam nie grożą. W najbliższym tygodniu w Niemczech spodziewane są podwyżki, trudno jednak ocenić na ile będą intensywne. Zdaniem analityków rynkowych możliwy jest wzrost o 2-3 eurocenty/kg WBC. jbr

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Twojej okolicy - notowania cenowe!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)