Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: w oczekiwaniu na wzrost cen

Obrazek

Na rynku świń nadal panuje dziwna sytuacja. Towaru nie ma zbyt wiele, a ubojnie co rusz próbują obniżać cenniki.

Jan Bromberek20 sierpnia 2020, 12:53
Jest to sytuacja zupełnie inna od tej panującej za naszą zachodnią granicą, gdzie ceny są stabilne od kilku tygodni, a w ostatnich dniach pojawiły się pewne symptomy ożywienia. Wczoraj nawet VEZG zastanawiało się nad podwyżką. Ostatecznie jednak jeszcze ten tydzień ceny pozostały bez zmian. Zdaniem ekspertów w kolejnym tygodniu za sprawą ożywienia handlu z Chinami może mieć miejsce wzrost cen na europejskim rynku. A to oznacza, że nasze ubojnie i masarnie mogą stracić dostęp do surowca zza granicy co miejmy nadzieję zmusi ich do podwyżek.

Tymczasem obecnie za tuczniki płaci się maksymalnie 5 zł/kg żywca i 6,3 zł/kg wagi poubojowej w klasie E. jbr

Zobacz aktualne notowania cen skupu tuczników!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)