Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Rząd wycofał się z budowy płotu wzdłuż wschodniej granicy państwa

20.07.2018

Drukuj

Rząd wycofał się z budowy płotu wzdłuż wschodniej  granicy państwa

Artykuł dostępny

Jak poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi – Krzysztof Ardanowski – nie będzie  budowy płotu, bo taka zapora nic nie da. Inwestycja miała zapobiegać rozprzestrzenianiu się ASF na teren Polski. Szacunki resortu odnośnie kosztu  budowy płotu sięgały 235 mln złotych. Prace miały rozpocząć się już w tym roku, a cała inwestycja miała zakończyć się w 2020 r. 

r e k l a m aRząd wycofał się z tego pomysłu po tym jak EFSA (Europejski Urząd d.s. Bezpieczeństwa Żywności)  uznał, że budowa takiego płotu byłaby nieskuteczna.

Co ważne minister poinformował także, że środki które miały zostać przeznaczone na postawienie zapory trafią do rolników z przeznaczeniem na bioasekurację gospodarstw utrzymujących świnie. Część pieniędzy może zasilić również konta przygranicznych kół łowieckich, aby wspomóc odstrzał dzików na terenach najbardziej zagrożonych ASF. 

Polecany artykuł

ASF: Myśliwi obarczają winą rolnikówMinister wyszedł również z inicjatywą utworzenia nowego związku łowieckiego jeżeli w krótkim czasie liczebność dzików nie zostanie skutecznie obniżona. aku

Polecane dla Ciebie:

article icon

Plan zagospodarowania przestrzennego i wezwanie do zapłaty planistycznej

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii