Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Tönnies – największe niemieckie zakłady mięsne na sprzedaż?

Agencja Bloomberg poinformowała w czwartek, że właściciele największego koncernu mięsnego w Niemczech, grupy Tönnies szukają nabywców na aktywa firmy, a wartość transakcji może wynieść nawet 4 mld euro.
Dorota Kolasińska22 marca 2021, 08:03

Rodzina Tönnies, która jest głównym udziałowcem spółki odmawia komentarza na temat sprzedaży. Jednocześnie zapewnili w liście skierowanym do pracowników - a cytowanym przez Reuters  - że firma chce się nadal rozwijać na rynku międzynarodowym.

W mediach spekulowano, że plotki dotyczące sprzedaży niemieckiej firmy rozsiewają „zainteresowane grupy”. Zdaniem Bloomberga przejęciem aktywów niemieckiego giganta mogą być zainteresowani tacy światowi liderzy rynku mięsa jak: Tyson Foods, JBS SA i chińska grupa WH.

Według nieoficjalnych informacji rozmowy na temat przejęcia mogą rozpocząć się w ciągu kilku tygodni. W marcu ubiegłego roku spółka raportował wzrost sprzedaży w roku obrotowym 2019 o 9,8 proc. do 7,3 mld euro. Wzrost był napędzany rosnącym popytem z Azji, zwłaszcza z Chin.

Źródło: Wiadomości Handlowe


Więcej na temat sytuacji zakładów mięsnych podczas pandemii oraz na temat handlu przeczytasz na naszej stronie topagrar.pl, TUTAJ. 

Fot. archiwum


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ