Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Trzoda chlewna: sytuacja na rynku mięsa przed Świętami

Coraz większe niezadowolenie panuje wśród hodowców trzody chlewnej. Cena za świnie rzeźne, pomimo niewielkiego wzrostu, i tak daleka jest od oczekiwanej.

12 grudnia 2021, 15:05
Ceny żywca wieprzowego pomimo niewielkiego wzrostu przed Świętami, cały czas są poniżej kosztów produkcji, które w ostatnich tygodniach radykalnie wzrosły. Przy czym od kilku lat hodowcy likwidują lub zmniejszają stada trzody chlewnej, a mówią, że w nowym roku będzie jeszcze gorzej.

Tymczasem trwa wzmożona produkcja w zakładach przetwórstwa mięsnego. Przedświąteczna gorączka zakupowa jednak jeszcze się nie zaczęła. O sytuacji na krajowym rynku wieprzowiny tuż przed Świętami rozmawialiśmy z:
  • Tomaszem Nosolem - Zrzeszenie Producentów Rolnych Giny Biała, rolnik z Mionowa,
  • Gerardem Grohlichem - rolnik z Olbrachcic,
  • Zbigniewem Patyną – zakład przetwórstwa mięsnego w Turawie.

dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)