Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Claas finansuje 80% kupowanych maszyn

Obrazek

Producenci maszyn od wielu lat przygotowują atrakcyjne oferty wspomagania rolników w zakupie maszyn. Claas postanowił rozwiązać problem finasowania VAT, oferując system finansowania obejmujący właśnie ten podatek.

Jan Beba24 listopada 2020, 06:30

– Kredyty fabryczne i pożyczki obejmują zdecydowaną większość sprzedawanych maszyn Claas. Najczęściej wybieranym przez rolników produktem, od wielu lat, jest pożyczka, w tym znaczący udział to pożyczki europejskie, z dofinansowaniem EU. Z roku na rok coraz bardziej staje się popularny najem długoterminowy oraz leasing, zwłaszcza wśród większych gospodarstw, które mają możliwość uzyskania korzyści podatkowych, wybierając te formy finansowania. W dalszym ciągu jednak, zdecydowanie dominuje pożyczka – informuje Monika Bieryło-Gęsicka, dyrektor finansowania fabrycznego Claas Financial Services (CFS).

Dyrektor CFS zauważa, że dynamika sprzedaży maszyn rolniczych, a co za tym idzie także finansowania maszyn, jest w dużej mierze uzależniona od dostępności programów dofinansowania i dotacji. Świadczy o tym fakt tak dużego przyrostu udziału pożyczek europejskich.

– Z roku na rok będzie rosło zainteresowanie usługa najmu długoterminowego, nie tylko wśród największych gospodarstw, ze względu na przewidywalność kosztów użytkowania maszyny – podkreśla Bieryło-Gęsicka.

Podatek VAT w kredycie na maszynę

Warto zaznaczyć, że Claas oferuje system finansowania obejmujący podatek VAT, co może ułatwić podjęcie decyzji o inwestycji w sprzęt, bo wartość finasowania podatku VAT, którego wartość – 23% – stanowi znaczną kwotę.

– Dzięki wieloletniej współpracy z rolnikami wiemy, jak ważnym aspektem jest spójna oferta finansowania zakupu nowych maszyn. Dlatego marka Claas położyła nacisk na jasne, klarowne i jednolite formy pożyczek. Bardzo istotnym atutem naszej usługi jest to, że nie stosujemy żadnej osobnej formy kredytów pomostowych czy innej dodatkowej pożyczki na sam podatek VAT. W naszych pożyczkach podatek VAT finansowany jest na tych samych warunkach, co wartość netto inwestycji – zauważa.

Elastyczne finansowanie VAT

W ramach pożyczek (zwykłej oraz europejskiej) podatek VAT finansowany jest do czterech miesięcy w przypadku oferty dla klientów, którzy rozliczają się z podatku miesięcznie, oraz nawet do sześciu miesięcy dla klientów rozliczających się kwartalnie.

Oferta znajdzie zastosowanie również u osób, które nie są tzw. VAT-owcami. Firma CFS proponuje wówczas finansowanie podatku VAT w pożyczce w całym okresie trwania umowy. Klient nie musi się więc martwić o dodatkowe środki przy inwestycjach, gdyż Claas Financial Services sfinansuje VAT w ramach jednej pożyczki, bez dodatkowych kosztów.

Odroczona spłata

– Obecnie trwa kampania Przedsmak, obejmująca wszystkie kombajny, sieczkarnie i prasy wielkogabarytowe producenta z Harsewinkel,  gdzie rolnik ma możliwość odroczenia spłaty pierwszej raty do sierpnia 2021, a więc po przyszłorocznych żniwach. Zaś w promocji 0% (4 raty po 25%) możliwa jest nawet roczna karencja w spłacie pierwszej raty – wylicza Bieryło-Gęsicka.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)