Coraz więcej maszyn z Cynkometu

Jeszcze w 2016 Cynkomet zarejestrował 66 przyczep, a w tym roku tylko do końca września już 212. Tym samym producent z Czarnej Białostockiej zbliża się do 4% udziału w rynku sprzedaży przyczep. – To dla nas duży, prawie czterokrotny wzrost. W stosunku do danych sprzed roku, we wrześniu zwiększyliśmy liczbę rejestracji o 92 sztuki, umacniając tym samym 6. Pozycję w tabeli – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu.
– Długofalowym celem jest ciągłe ulepszanie maszyn i rozszerzanie oferty. Nasza strategia zakłada zabezpieczenie całej konstrukcji maszyn w technologii cynkowania ogniowego, co wydłuża ich żywotność – dodaje. Kolejnym celem jest dalsza ekspansja zagraniczna. Na eksport trafia obecnie 40% produkcji, a docelowo ma on stanowić 60–70% przychodów, dlatego firma szuka kolejnych wyzwań i rozszerza zakres swojej produkcji. Przykładem jest specjalna przyczepa dłużycowa do przewozu ciężkich i długich elementów NP-70/3, którą opracowano w Centrum Badawczo-Rozwojowym Technologii Rolniczych.
– Nie widzimy dużego spadku zainteresowania rozrzutnikami – podkreśla Dąbrowski. W Polsce najbardziej popularne są maszyny o ładowności 6 t. Sporo rozrzutników Cynkometu trafia też do Niemiec i Czech oraz na Węgry, Rumunię i do Serbii. Zdarza się, że rozrzutniki są w danym regionie bardziej popularne niż przyczepy.
– W Polsce rośnie zainteresowanie dużymi maszynami, dlatego ostatnio wprowadziliśmy 14-tonowe rozrzutniki. Nie chcemy jednak rezygnować z produkcji mniejszych maszyn, bo są jeszcze państwa na południu Europy, gdzie takie maszyny mają wzięcie – zaznacza prezes Cynkometu.
Cynkomet rozwija sprzedaż na Węgrzech
Szeroka ofertę przyczep i rozrzutników Cynkometu zaprezentował węgierski dystrybutor firmy - Royal Traktor, podczas otwarcia nowego oddziału sprzedaży w Debreczynie. Dla producenta z Czarnej Białostockiej rynek węgierski to jeden z najważniejszych odbiorców europejskich. Roayl Traktor z Kecskemét reprezentuje ponad 60 europejskich producentów i jest jednym z największych dystrybutorów maszyn rolniczych, traktorów i części na Węgrzech. Z Cynkometem współpracuje od kilku lat, jako jego wyłączny, autoryzowany przedstawiciel na tamtym rynku.
Podczas Dnia Otwartego zaprezentowano m.in. tegoroczną premierę - całkowicie ocynkowaną dwuosiową przyczepę z trójstronnym wywrotem T-169/2 o ładowności 6 ton czy jednoosiową przyczepę T 117/2 o ładowności 5,2 tony, a także najnowsze modele rozrzutników, w tym skorupowy, całkowicie ocynkowany N264/1 o ładowności 14 ton.
Rynek węgierski to od lat jeden z ważniejszych europejskich odbiorców firmy. Ponieważ profil tamtejszego rolnictwa jest bardzo podobny do polskiego, podlaskiemu producentowi bardzo łatwo było zaimplementować na tamtym rynku maszyny, które dobrze sprzedawały się w kraju.
– Potrzeby odbiorców polskich i węgierskich są bardzo podobne, zarówno, jeśli chodzi zabezpieczenia, ładowność i wyposażenie maszyn – mówi dyrektor Chełmiński. - Poza tym Węgrzy bardzo szybko wprowadzają nowe wymogi dotyczy rejestracji maszyn i wymaganych dokumentów, co oznacza, że już wkrótce bez homologacji europejskiej polskich maszyn nie będzie można tam rejestrować. A ponieważ mamy homologację na wszystkie nasze maszyny – z optymizmem patrzymy na naszą obecność na węgierskim rynku.
Przeczytaj również

Szeroka ofertę przyczep i rozrzutników Cynkometu zaprezentował węgierski dystrybutor firmy - Royal Traktor

Dla producenta z Czarnej Białostockiej rynek węgierski to jeden z najważniejszych odbiorców europejskich

Roayl Traktor z Kecskemét reprezentuje ponad 60 europejskich producentów

Strategia zakłada zabezpieczenie całej konstrukcji maszyn w technologii cynkowania ogniowego, co wydłuża ich żywotność

Producent z Czarnej Białostockiej zbliża się do 4% udziału w rynku sprzedaży przyczep.

Specjalną przyczepę dłużycową do przewozu ciężkich i długich elementów NP-70/3 opracowano w Centrum Badawczo-Rozwojowym