StoryEditor

Coraz więcej maszyn z Cynkometu

Jeszcze w 2016 Cynkomet zarejestrował 66 przyczep, a w tym roku tylko do końca września już 212. Tym samym producent z Czarnej Białostockiej zbliża się do 4% udziału w rynku sprzedaży przyczep. – To dla nas duży, prawie czterokrotny wzrost. W stosunku do danych sprzed roku, we wrześniu zwiększyliśmy liczbę rejestracji o 92 sztuki, umacniając tym samym 6. Pozycję w tabeli – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu.
20.11.2020., 17:11h

– Długofalowym celem jest ciągłe ulepszanie maszyn i rozszerzanie oferty. Nasza strategia zakłada zabezpieczenie całej konstrukcji maszyn w technologii cynkowania ogniowego, co wydłuża ich żywotność – dodaje. Kolejnym celem jest dalsza ekspansja zagraniczna. Na eksport trafia obecnie 40% produkcji, a docelowo ma on stanowić 60–70% przychodów, dlatego firma szuka kolejnych wyzwań i rozszerza zakres swojej produkcji. Przykładem jest specjalna przyczepa dłużycowa do przewozu ciężkich i długich elementów NP-70/3, którą opracowano w Centrum Badawczo-Rozwojowym Technologii Rolniczych.

– Nie widzimy dużego spadku zainteresowania rozrzutnikami – podkreśla Dąbrowski. W Polsce najbardziej popularne są maszyny o ładowności 6 t. Sporo rozrzutników Cynkometu trafia też do Niemiec i Czech oraz na Węgry, Rumunię i do Serbii. Zdarza się, że rozrzutniki są w danym regionie bardziej popularne niż przyczepy.

– W Polsce rośnie zainteresowanie dużymi maszynami, dlatego ostatnio wprowadziliśmy 14-tonowe rozrzutniki. Nie chcemy jednak rezygnować z produkcji mniejszych maszyn, bo są jeszcze państwa na południu Europy, gdzie takie maszyny mają wzięcie – zazn...

Pozostało 63% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 18:11