Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Dynamiczny rozwój firmy Agro-Sieć Maszyny

Obrazek

Firma Agro-Siec Maszyny dealer sprzętu rolniczego ma już 10 oddziałów. Niedawno otwarto trzy nowe obiekty zlokalizowane w Biesiekierzu k. Koszalina, w Stargardzie i Budzyniu.

Dawid Konieczka29 maja 2022, 12:36

Trzy nowe obiekty zlokalizowane są na terenach, na których Agro-Sieć Maszyny działa oficjalnie od ub. roku. To pokłosie zmian w strukturach dealerskich John Deere w Polsce w ramach restrukturyzacji strategii Dealer Jutra 3.0. We wszystkich 10 lokalizacjach firmy Agro-Sieć prowadzi sprzedaż maszyn, części zamiennych oraz oferuje usługi serwisowe. Wyjątkiem jest oddział Miszewo k. Gdańska, który poświęcony jest wyłączne maszynom komunalnym i do pielęgnacji terenów zielonych. Agro-Sieć informuje, że w pozostałych 9 lokalizacjach, które obsługują głównie rolników pracują także specjaliści obsługujący firmy komunalne i zajmujące się pielęgnacją terenów zielonych.

 

Nowe oddziały

Największy z trzech nowych oddziałów zlokalizowany jest w Stargardzie. Powierzchnia zabudowana tego obiektu wynosi 2500 m2. W tej lokalizacji dział serwisu dysponuje aż 16 stanowiskami do napraw maszyn. Każdy z nowych oddziałów tworzony był pod potrzeby tamtejszego rynku. W okolicach Stargardu dominują duże gospodarstwa, a John Deere ma tam od lat silną pozycję.

W Budzyniu powierzchnia pod zabudową ma 1400 m2. Dział serwisu dysponuje 12 stanowiskami do napraw maszyn. Powierzchnia magazynowa działu części zamiennych wynosi 600 m2, można ją w każdej chwili zwiększyć wykorzystując piętrowe składowanie w wysokich halach.

- Nowe obiekty naszej firmy powstały na terenach, na których rolników do niedawna obsługiwali inni dilerzy John Deere. Zarówno Wielkopolska jak i woj. lubuskie i zachodniopomorskie to tereny z silną pozycją John Deere. Kładziemy bardzo duży nacisk na obsługę serwisową, dotychczasowi dlierzy mieli dobrą opinię, my będziemy starać się być jeszcze lepsi – mówi Łukasz Madej prezes firmy Agro-Sieć Maszyny. Prezes Agro-Sieć Maszyny informuje, że 7 z 9 oddziałów firmy obsługujących rolników to duże i nowoczesne obiekty o powierzchni zabudowy przekraczającej 1000 m2. Każdy z tych obiektów ma rozbudowany serwis z co najmniej 10 stanowiskami do naprawy maszyn. Dwa nieco starsze i mniejsze oddziały będą wkrótce modernizowane.

Firma zatrudnia obecnie 240 pracowników w wszystkich 10 lokalizacjach. – Jedyne co jest pewne, to zwiększające się nieustannie zapotrzebowanie na usługi serwisowe. W tym roku chcemy zatrudnić jeszcze 15 pracowników do działu serwisu w różnych lokalizacjach – informuje Maciej Kalisz – dyrektor zarządzający firmą Agro-Sieć Maszyny.

Agro-Sieć Maszyny oferuje rolnikom także usługę wynajmu maszyn. Do wyboru jest wynajem długoterminowy, oraz coraz bardziej powszechny ostatnio krótkoterminowy, dobowy wynajem ciągników i maszyn. Agro-Sieć dysponuje obecnie 35 ciągnikami do krótkotrwałego wynajmu, w kolejnym roku liczba ciągników pod takie usługi ma wzrosnąć do 100 szt.

Agro-Sieć Maszyny rozwija nieustannie ofertę usług z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Każdy z 9 oddziałów obsługujących rolników dysponuje samochodem terenowym do pobierania próbek glebowych. W każdym oddziale funkcjonuje oddzielna komórka, w której pracownicy zajmują się nie tylko pobieraniem prób, ale także tworzeniem map aplikacyjnych, gęstości wysiewu roślin i wspomagają rolników w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w ich gospodarstwach.

Firma Agro-Sieć Maszyny jest dlierem maszyn rolniczych takich marek jak: John Deere, Vaderstad, APV, Kverneland, Kramer, Samasz, Zasław, Krukowiak, Joskin, Hawe, Strautmann.1 z 4
Nowy punkt dealerski Agro-Sieć Maszyny w Budzyniu.

Nowy punkt dealerski Agro-Sieć Maszyny w Budzyniu.

2 z 4
Nowy punkt dealerski Agro-Sieć Maszyny w Budzyniu.

Nowy punkt dealerski Agro-Sieć Maszyny w Budzyniu.

3 z 4
Łukasz Madej - prezes Agro-Sieć Maszyny (z prawej) i Maciej Kalisz - dyrektor zarządzajacy firmą Agro-Sieć Maszyny.

Łukasz Madej - prezes Agro-Sieć Maszyny (z prawej) i Maciej Kalisz - dyrektor zarządzajacy firmą Agro-Sieć Maszyny.

4 z 4
Łukasz Madej - prezes Agro-Sieć Maszyny (z prawej) i Maciej Kalisz - dyrektor zarządzajacy firmą Agro-Sieć Maszyny.

Łukasz Madej - prezes Agro-Sieć Maszyny (z prawej) i Maciej Kalisz - dyrektor zarządzajacy firmą Agro-Sieć Maszyny.

Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)