Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Firma Faresin ma wysokie obroty - jak to osiągnęła?

Obrazek

Rosną obroty firmy Faresin Industries  w porównaniu do 2020 r. Znaczny wzrost świadczy o wprowadzeniu nowych rozwiązań w ostatnim czasie. Jak firma do tego doszła? 

Jan Józefowicz25 czerwca 2022, 14:00

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku za 2021 r., co potwierdza tendencję wzrostową z ostatnich lat: +17,9% w zakresie obrotów i +27,6% zysku operacyjnego (EBITDA). W porównaniu z 2020 r. wzrósł również zysk netto: +12,2% - komentuje Sante Faresin, Prezes Faresin Industries - To znamienny wynik, ponieważ osiągnęliśmy go w roku, który był jeszcze trudniejszy niż 2020. Problemy związane z przerwami w łańcuchu dostaw sprawiły, że scenariusz ekonomiczny był płynny i nieprzewidywalny." 

Szybkie i trafne decyzje

Dobre wyniki są efektem podejmowania szybkich i trafnych decyzji przez Faresin Industries. Dzięki temu firma jest w bardzo dobrej sytuacji i może stawić czoła sytuacji gospodarczej. Istotne znaczenie ma wizja oparta na trzech filarach: inżynieria, innowacje i zrównoważony rozwój. Duży popyt na maszyny na rynkach światowych sprawił, że firma Faresin osiągnęła wzrost sprzedaży jednostek o +18,2% w porównaniu z 2020 r. Producent wyjaśnia, że wyniki te są rezultatem jakości produktów i rozwoju sieci sprzedaży. W tym zakresie są też dwa nowe oddziały w regionach strategicznych dla europejskiego rolnictwa: jeden w Niemczech w Dolnej Saksonii, drugi we Francji w Normandii. 

Premiera ładowarki FS 7.32 Compact

W ostatnim roku finansowym firma Faresin Industries odniosła pierwsze korzyści z ważnych inwestycji przemysłowych z dwóch poprzednich lat. Międzynarodowa premiera modelu FS 7.32 Compact - czyli pierwszej ładowarki teleskopowej nowej generacji – jest dobrym przykładem sukcesu tego projektu. Istotne znaczenie miał także rozwój technologiczny i to, że Faresin przywiązuje dużą wagę do optymalizacji cyfryzacji procesów przemysłowych. Zgodnie z takim podejściem, pod koniec 2021 roku powstała Akademia Faresin. Jest skierowana nie tylko do pracowników, ale też do odbiorców sprzętu Faresin: dealerów, partnerów międzynarodowych, dostawców i klientów końcowych. 

opr. jjPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)