Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Jesteśmy na targach SIMA we Francji

24.02.2019

Drukuj

Jesteśmy na targach SIMA we Francji

Artykuł dostępny

Sima to wydarzenie dla całej branży rolniczej, które swoją historią sięga roku 1922. W tym roku odbywa się 78. edycja.  Najsilniejszą frakcją są tu producenci maszyn. To sektor strategiczny zarówno we Francji, jak i na świecie. Sprzęt rolniczy jest przecież siłą napędową do wsparcia transformacji gospodarstw na całym świecie – mówi Frederic Martin, prezydent Axema – organizatora targów.

r e k l a m a

Pojechaliśmy więc na Simę, by sprawdzić w którym kierunku podążą światowe rolnictwo i w jakim stopniu udaje się zaspokoić najważniejsze wyzwania, jak zwiększenie dochodowości gospodarstw i konkurencyjności, zmniejszenie obciążenia pracą rolników, z uwzględnieniem zwierząt, a także funkcjonowanie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Z raportów Axema wynika, że firmy z sektora rolniczego inwestują średnio 4,1% swoich obrotów w badania i rozwój z zamiarem opracowywania innowacyjnych, coraz inteligentniejszych i dokładniejszych rozwiązań pomagające przyspieszyć rozwój produkcji rolniczej.

Tegoroczną edycję zaszczycili wystawcy z 42 krajów. Polskę reprezentuje 14 producentów, w tym Samasz, Pronar czy Metal-Fach. W tym roku do grona wystawców dołączyły firmy z Izraela, Serbii, Słowacji, Arabii Saudyjskiej, Szwecji i Sri Lanki.

Jak podaje organizator, w ubiegłym roku wystawę Sima odwiedziło 232 tys. rolników ze 135 krajów, w tym 360 oficjalnych delegacji. Wystawie niezmiennie towarzyszą targi produkcji zwierzęcej Simagena. Tworzy ja w tym roku ponad 200 wystawców, którzy zaprezentują 280 zwierząt, głównie bydła rasy Aubrac, Blonde d’Aquitaine, Salers, Charolaise, Montb.liarde, Normande, Holstein i Limousine.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Zobacz wideo

Nowości z techniki rolniczej na targach SIMA 2019 w Paryżu!

Galeria zdjęć

Targi SIMA we Francji
Targi SIMA we Francji
Targi SIMA we Francji
Targi SIMA we Francji
Targi SIMA we Francji

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii