Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Jesteśmy na targach SIMA we Francji

Innowacje na rzecz konkurencyjnego rolnictwa - pod takim hasłem rozpoczęła się dziś w Paryżu międzynarodowa wystawa rolnicza Sima. Od 24 do 28 lutego na terenach wystawowych Villepinte swoją ofertę pokaże ponad 1800 wystawców z 42 krajów.

Jan Beba24 lutego 2019, 13:48
Sima to wydarzenie dla całej branży rolniczej, które swoją historią sięga roku 1922. W tym roku odbywa się 78. edycja.  Najsilniejszą frakcją są tu producenci maszyn. To sektor strategiczny zarówno we Francji, jak i na świecie. Sprzęt rolniczy jest przecież siłą napędową do wsparcia transformacji gospodarstw na całym świecie – mówi Frederic Martin, prezydent Axema – organizatora targów.

Pojechaliśmy więc na Simę, by sprawdzić w którym kierunku podążą światowe rolnictwo i w jakim stopniu udaje się zaspokoić najważniejsze wyzwania, jak zwiększenie dochodowości gospodarstw i konkurencyjności, zmniejszenie obciążenia pracą rolników, z uwzględnieniem zwierząt, a także funkcjonowanie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Z raportów Axema wynika, że firmy z sektora rolniczego inwestują średnio 4,1% swoich obrotów w badania i rozwój z zamiarem opracowywania innowacyjnych, coraz inteligentniejszych i dokładniejszych rozwiązań pomagające przyspieszyć rozwój produkcji rolniczej.

Tegoroczną edycję zaszczycili wystawcy z 42 krajów. Polskę reprezentuje 14 producentów, w tym Samasz, Pronar czy Metal-Fach. W tym roku do grona wystawców dołączyły firmy z Izraela, Serbii, Słowacji, Arabii Saudyjskiej, Szwecji i Sri Lanki.

Jak podaje organizator, w ubiegłym roku wystawę Sima odwiedziło 232 tys. rolników ze 135 krajów, w tym 360 oficjalnych delegacji. Wystawie niezmiennie towarzyszą targi produkcji zwierzęcej Simagena. Tworzy ja w tym roku ponad 200 wystawców, którzy zaprezentują 280 zwierząt, głównie bydła rasy Aubrac, Blonde d’Aquitaine, Salers, Charolaise, Montb.liarde, Normande, Holstein i Limousine.


1 z 5
Targi SIMA we Francji

Targi SIMA we Francji

2 z 5
Targi SIMA we Francji

Targi SIMA we Francji

3 z 5
Targi SIMA we Francji

Targi SIMA we Francji

4 z 5
Targi SIMA we Francji

Targi SIMA we Francji

5 z 5
Targi SIMA we Francji

Targi SIMA we Francji

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)