Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Kemper wczodzi w biznes zgniatania ziarna

Obrazek

W przyszłości Kemper będzie oferować zgniatacze i walce do różnych marek sieczkarni polowych. Firma Kemper zawarła w tym celu strategiczną umowę z amerykańską firmą Scherer Inc.

Jan Beba1 sierpnia 2019, 13:38

Na skutek porozumienia z firmą Scherer firma Kemper przejmuje prawa dystrybucji zgniataczy oraz walców zapasowych dla sieczkarni polowych innych marek w Europie, na Bliskim Wschodzie, w krajach WNP, Azji i Ameryce Południowej. – Ta umowa pozwala nam rozszerzyć portfolio produktów Kemper dla sieczkarni polowych, aby lepiej obsługiwać naszych klientów – powiedział Georg Wigger, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.

Nowa linia produktów w zakresie zgniataczy będzie sprzedawana poprzez sprawdzony kanał dystrybucyjny Kempera. W tym celu firma Kemper włączy cały asortyment produktów do procesów sprzedaży, serwisu i części zamiennych, aby móc oferować usługi na najwyższym poziomie dla klientów sieczkarni polowych na całym świecie. Produkty Kemper są dystrybuowane w Polsce za pośrednictwem importera Kempera Korbanek z Tarnowa Podgórnego.

– Dla firmy Scherer jest to logiczny krok do wprowadzenia na rynek naszych produktów poza Ameryką Północną przy pełnym wsparciu organizacji Kemper – powiedział Bob Scherer, prezes Scherer Inc.

Zgniatacze Scherer dla Kempera


Scherer będzie produkować nowe zgniatacze zgodnie ze specyfikacjami projektowymi Kemper. Wszystkie komponenty są produkowane dla Kemper w wymiarach metrycznych i podlegają ścisłej kontroli jakości. Zgniatacze są sprzedawane w kolorze marki Kemper pod nazwą produktu ProfiCracker.  

ProfiCracker firmy Kemper charakteryzuje się  wytrzymałymi komponentami, takimi jak walce, wały i łożyska. Specjalna powierzchnia walców TwinCut zapewnia obróbkę ziarna nawet przy dużych długościach cięcia. Łożyska są stale smarowane i chłodzone mgłą olejową oraz mają znacznie dłuższą żywotność. Inną szczególną cechą jest pomiar temperatury na łożyskach, który umożliwia ciągłe monitorowanie funkcji łożyska, a tym samym ostrzega użytkownika o wyższych temperaturach, które wskazują na ewentualną awarię. Dzięki temu możliwe jest planowanie napraw zapobiegawczych, co pozwala uniknąć poważnych uszkodzeń i niepożądanych przestojów w terenie. Opatentowana obudowa procesora z otwieraną ramą umożliwia łatwy dostęp do zgniatacza, upraszczając tym samym konserwację. Zgniatacz można szybko otworzyć, dzięki czemu można łatwo wymieniać walce.


Oprócz nowych urządzeń ProfiCrackerTM firma Kemper dostarcza również walce zastępcze dla Claas Cracker i Krone Conditioner. „Chcemy spełnić wszystkie wymagania dotyczące doskonałej obróbki zbóż i jednocześnie zagwarantować znacznie dłuższą żywotność.

 
W sezonie 2019 ograniczona liczba sieczkarni polowych zostanie wyposażona w nowe zgniatacze Kemper ProfiCrackerTM. Oficjalna sprzedaż rozpocznie się na sezon 2020. Walce zgniatające do obecnych sieczkarni polowych Claas i Krone będą w ograniczonym zakresie dostępne w sprzedaży na żniwa 2019 roku.  

Fabryka maszyn Kemper z Stadtlohn (Niemcy) jest wiodącym producentem bezrzędówych przystawek koszących i podbieraczy do samojezdnych sieczkarni polowych różnych marek. Według naszych własnych informacji co roku około 50% wszystkich sieczkarni polowych znanych marek na całym świecie wyposażanych jest w osprzęt Kemper.

Scherer Inc. z siedzibą w Południowej Dakocie, USA, produkuje zgniatacze i walce do sieczkarni polowych i stacjonarnych młynów zbożowych. Scherer jest wiodącym producentem tych produktów w USA.1 z 2
Scherer będzie produkować nowe zgniatacze zgodnie ze specyfikacjami projektowymi Kemper.

Scherer będzie produkować nowe zgniatacze zgodnie ze specyfikacjami projektowymi Kemper.

2 z 2
Specjalna powierzchnia walców TwinCut zapewnia właściwą obróbkę ziarna nawet przy dużych długościach cięcia.

Specjalna powierzchnia walców TwinCut zapewnia właściwą obróbkę ziarna nawet przy dużych długościach cięcia.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)