Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Kubota zarobiła w ubiegłym roku 19 mld dolarów

Obrazek

Przychody Kubota Corporation w ostatnim czasie wzrosły o ponad 2 mld USD. Na czym firma zarobiła najwięcej? Czy w tym roku pobije dotychczasowy wynik?

Jan Józefowicz7 marca 2022, 14:28

Dobre wyniki działu maszyn rolniczych i budowlanych, zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach eksportowych, w dużej mierze przyczyniły się do 18,5% wzrostu przychodów Kubota Corporation w ubiegłym roku do poziomu ok. 19 mld USD.

Kverneland i Great Plains

Prawie 85% (16,1 mld USD) wygenerował dział maszyn rolniczych i budowlanych koncernu - ciągniki, sprzęt rolniczy (w tym Kverneland i Great Plains) oraz silniki - co stanowi wzrost o 23,6% w stosunku do roku 2020.

Przychody w ojczystej Japonii wzrosły o 1,3% w porównaniu z rokiem poprzednim do 5,2 mld USD, natomiast przychody z eksportu maszyn rolniczych i budowlanych wzrosły o 27,8% do 13,4 mld USD.

Wzrost eksportu

Do wzrostu eksportu przyczynił się silny popyt na ciągniki i maszyny budowlane w Ameryce Północnej i Europie. Rynki ciągników i maszyn budowlanych wzrosły również w Australii, a sprzedaż maszyn rolniczych była wysoka w Indiach.

Prognoza: 21 mld USD

Przewiduje się, że w tym roku krajowy rynek maszyn rolniczych i budowlanych pozostanie na tym samym poziomie, natomiast przychody z eksportu wzrosną ze względu na utrzymujący się silny popyt w Ameryce Północnej i Europie. Kubota prognozuje dalszy wzrost skonsolidowanych przychodów w 2022 roku do poziomu około 21 mld USD.

 opr. jj


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy