StoryEditor

Kubota zarobiła w ubiegłym roku 19 mld dolarów

Przychody Kubota Corporation w ostatnim czasie wzrosły o ponad 2 mld USD. Na czym firma zarobiła najwięcej? Czy w tym roku pobije dotychczasowy wynik?
07.03.2022., 14:03h

Dobre wyniki działu maszyn rolniczych i budowlanych, zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach eksportowych, w dużej mierze przyczyniły się do 18,5% wzrostu przychodów Kubota Corporation w ubiegłym roku do poziomu ok. 19 mld USD.

Kverneland i Great Plains

Prawie 85% (16,1 mld USD) wygenerował dział maszyn rolniczych i budowlanych koncernu - ciągniki, sprzęt rolniczy (w tym Kverneland i Great Plains) oraz silniki - co stanowi wzrost o 23,6% w stosunku do roku 2020.

Przychody w ojczystej Japonii wzrosły o 1,3% w porównaniu z rokiem poprzednim do 5,2 mld USD, natomiast przychody z eksportu maszyn rolniczych i budowlanych wzrosły o 27,8% do 13,4 mld USD.

Wzrost eksportu

Do wzrostu eksportu przyczynił się silny popyt na ciągniki i maszyny budowlane w Ameryce Północnej i Europie. Rynki ciągników i maszyn budowlanych wzrosły również w Australii, a sprzedaż maszyn rolniczych była wysoka w Indiach.

Prognoza: 21 mld USD

Przewiduje się, że w tym roku krajowy rynek maszyn rolniczych i budowlanych pozostanie na tym samym poziomie, natomiast przychody z eksportu wzrosną ze względu na utrzymujący się silny popyt w Ameryce Północnej i Europie. Kubota prognozuje dalszy wzrost skonsolidowanych przychodów w 2022 roku do poziomu około 21 mld USD.

 opr. jj

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 07:04