Reklama zniknie za 11 sekund

Ładowacz po tuningu

Obrazek

Kilkanaście ulepszeń względem poprzedniego modelu zastosowano w ładowaczu Quicke.

Jan Beba14 kwietnia 2017, 06:00

W tym roku premierę miała nowa seria ładowaczy czołowych marki Quicke. Obecna seria QD doczekała się nowego wydania noszącego nazwę Q. W ładowaczu zastosowano kilkanaście ulepszeń względem poprzedniego modelu.

Jak podaje producent nową serię cechuje najmocniejsza konstrukcja w połączeniu z bardziej wydajnym układem hydrauliki. Nowa seria Q ma także nowy design, którego głównym celem jest zapewnienie lepszej widoczności z siedzenia traktorzysty. Nowa linia ładowaczy zbudowana jest z elementów odlewanych oraz kutych. Te drugie zastosowano w miejscach, gdzie występują największe siły. Rama wysięgnika to element który został od nowa zaprojektowany, zyskał nowy, grubszy  profil łukowy. Quicke zadbał także o detale takie jak: osłony, system amortyzacji oraz ryglowania osprzętu, które zostały również ulepszone tak aby zwiększyć bezpieczeństwo oraz funkcjonalność ładowaczy.

Największą nowością która towarzyszy nowej serii Q  jest Q-companion, czyli system wsparcia dla traktorzysty. Łączy w sobie monitoring położenia osprzętu i masy ładunku na jednym, łatwym w obsłudze wyświetlaczu. Co ciekawe, po zakończeniu pracy można wyeksportować dane robocze i zabrać do biura. W łatwy sposób można sprawdzić  ładowany towar, policzyć cykle ładowania oraz pozostały udźwig. Dokładność wagi wynosi +/- 1%.

Nowa seria profesjonalnych ładowaczy czołowych Quicke jest już dostępna w Polse. Nowy ładowacz będzie kompatybilny z systemem ram oraz hydraulik dostępnym od 2005 roku.

Fot. firmowe1 z 1
Nowa seria profesjonalnych ładowaczy czołowych Quicke jest już dostępna w Polse.

Nowa seria profesjonalnych ładowaczy czołowych Quicke jest już dostępna w Polse.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)