Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

POM Brodnica w rękach Krukowiaka

Obrazek

Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak, znany producent opryskiwaczy i maszyn warzywniczych, dzięki przejęciu firmy POM Ltd z Brodnicy wchodzi na rynek maszyn uprawowych i siewnych.

Jan Beba5 lipca 2016, 10:43

Z końcem czerwca stery w firmie z Brodnicy przejął Seweryn Borkowski, który kieruje także KFMR Krukowiak. Przejęcie kontroli nad POM Brodnica przez KFMR Krukowiak nie oznacza jednak połączenia firm. POM Brodnica nadal będzie funkcjonować jako odrębny podmiot gospodarczy, swoje maszyny sprzedawać będzie pod swoją marką, choć nie powinno dziwić, że już wkrótce będzie można zauważyć elementy łączące obie firmy – informuje firma z Brześcia Kujawskiego.

Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak to firma rodzinna z prawie 40-letnią historią, a największym zainteresowaniem wśród rolników cieszą się zaczepiane opryskiwacze z serii Apollo ze zbiornikiem o poj. 1500-2000 litrów i belką w przedziale 15-21 m oraz seria Goliat Plus ze zbiornikami o pojemności 2500-6000 litrów i belkami od 18 do 36 m.  Opryskiwacze rolnicze generują blisko 70% obrotu, reszta to sprzęt do sadownictwa i ogrodnictwa warzywnictwa. Krukowiak rozbudowuje aktualnie zakład w Brześciu Kujawskim, gdzie za około 12 milionów złotych budowane są nowe hale i nowoczesna linia malarska.

Połączenie sił z oddalonym o niespełna 100 km POM Brodnica otwiera nowe możliwości rozwoju obu firm. POM Brodnica swoimi korzeniami sięga aż roku 1946, kiedy to powstał Pracowniczy Ośrodek Maszynowy na zrębach TOR Brodnica. W swojej ofercie posiada szeroką gamę maszyn uprawowych i siewnych. 

Jak mówi prezes KFMR Krukowiak i POM Ltd Brodnica Seweryn Borkowski, inwestując w POM Ltd, chcemy pokazać, że na rynku maszyn uprawowych, podobnie jak na rynku opryskiwaczy, możemy skutecznie konkurować z zachodnimi koncernami, a nawet w tej konkurencji zwyciężać. oprac. beb

 

Fot. Beba, firmowe1 z 1
Obie firmy łączą swoje potencjały, czego wyrazem będzie np. wspólne stoisko na najbliższych targach AgroShow w Bednarach.

Obie firmy łączą swoje potencjały, czego wyrazem będzie np. wspólne stoisko na najbliższych targach AgroShow w Bednarach.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)