Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Producent kół rozbuduje zakład w Polsce

Obrazek

Rosnące od dwóch lat o ponad 40% obroty firmy Starco w Polsce skłoniły kierownictwo międzynarodowego koncernu do rozbudowy swojego zakładu w Polsce o nowe powierzchnie magazynowe.

Jan Beba21 stycznia 2019, 21:17
Pozytywna koniunktura do dostawcy kompletnych kół sprawiła, że mimo zwiększenia o 30% liczby dostarczanych kół kompletnych, to w magazynie Starco w Mielcu brakuje mocy przerobowej, aby zaspokoić rosnący popyt polskich klientów. Z tego względu firma Starco zainwestuje w zwiększenie dotychczasowej powierzchni z 2500 m2 do 5500 m2. Pozwoli to spełnić wymagania rynku przez nadchodzące 3-4 lata. Wyceniona na 1,5 mln euro rozbudowa zostanie wykonana na terenie będącym już własnością Starco, a firma przewiduje uruchomienie nowego magazynu przed końcem 2019 r.

Wzrost, który zatrudniająca 23 pracowników firma odnotowuje w Polsce, jest związany głównie z segmentem rolnictwa i przyczep – lecz również z segmentem przemysłowym i pielęgnacji terenów. W 2020 r. producent spodziewa się zwiększenia sprzedaży w Polsce o ok. 50% w stosunku do roku 2018.

Firma Starco to rodzinna firma, działająca w branży kół i opon od ponad 55 lat. Obecnie w firmie pracuje 550 osób. Starco specjalizuje się w dostarczaniu małych oraz dużych partii standardowych i indywidualnie dopasowanych kompletnych kół do wielu zastosowań – od najmniejszych taczek, przyczep, po duże maszyny rolnicze i sprzęt przemysłowy.

Podkreślmy, że od 2011 roku producent dostarcza felgi i opony do serii ciągników kompaktowych Kubota. Odpowiednio dostosowując felgi i opony, ciągniki kompaktowe pierwotnie zaprojektowane do standardowych zastosowań stały się idealną odpowiedzią na różne potrzeby na terenie całej Europy, jak prace śnieżne czy funkcja nośnika osprzętu.

Starco ma rozbudowaną sieć dystrybucji, łącznie z fabrykami w Wielkiej Brytanii, Chorwacji,Chinach oraz ośmioma punktami sprzedaży i dystrybucji rozmieszczonymi w całej Europie.


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)