StoryEditor

Producent kół rozbuduje zakład w Polsce

Rosnące od dwóch lat o ponad 40% obroty firmy Starco w Polsce skłoniły kierownictwo międzynarodowego koncernu do rozbudowy swojego zakładu w Polsce o nowe powierzchnie magazynowe.
22.01.2019., 21:01h
Pozytywna koniunktura do dostawcy kompletnych kół sprawiła, że mimo zwiększenia o 30% liczby dostarczanych kół kompletnych, to w magazynie Starco w Mielcu brakuje mocy przerobowej, aby zaspokoić rosnący popyt polskich klientów. Z tego względu firma Starco zainwestuje w zwiększenie dotychczasowej powierzchni z 2500 m2 do 5500 m2. Pozwoli to spełnić wymagania rynku przez nadchodzące 3-4 lata. Wyceniona na 1,5 mln euro rozbudowa zostanie wykonana na terenie będącym już własnością Starco, a firma przewiduje uruchomienie nowego magazynu przed końcem 2019 r.

Wzrost, który zatrudniająca 23 pracowników firma odnotowuje w Polsce, jest związany głównie z segmentem rolnictwa i przyczep – lecz również z segmentem przemysłowym i pielęgnacji terenów. W 2020 r. producent spodziewa się zwiększenia sprzedaży w Polsce o ok. 50% w stosunku do roku 2018.

Firma Starco to rodzinna firma, działająca w branży kół i opon od ponad 55 lat. Obecnie w firmie pracuje 550 osób. Starco specjalizuje się w dostarczaniu małych oraz dużych partii standardowych i indywidualnie dopasowanych kompletnych kół do wielu zastosowań – od najmniejszych taczek, przyczep, po duże maszyny rolnicze i sprzęt przemysłowy.

Podkreślmy, że od 2011 roku producent dostarcza felgi i opony do serii ciągników kompaktowych Kubota. Odpowiednio dostosowując felgi i opony, ciągniki kompaktowe pierwotnie zaprojektowane do standardowych zastosowań stały się idealną odpowiedzią na różne potrzeby na terenie całej Europy, jak prace śnieżne czy funkcja nośnika osprzętu.

Starco ma rozbudowaną sieć dystrybucji, łącznie z fabrykami w Wielkiej Brytanii, Chorwacji,Chinach oraz ośmioma punktami sprzedaży i dystrybucji rozmieszczonymi w całej Europie.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 10:30