StoryEditor

Nowe silniki od Kubota do wozów paszowych i opryskiwaczy

5-litrowe silniki od dawna już służą jako napęd do sprzętu budowlanego, jednak teraz Kubota wdraża je do maszyn rolniczych. Producent dostosował moment obrotowy oraz charakterystykę pracy silnika specjalnie pod branżę maszyn rolniczych. Gdzie się sprawdzą nowe silniki Kuboty?
02.02.2024., 09:00h

Nowe silniki Kuboty

Jednostki napędowe serii 9 marki Kubota o pojemności 5,02 l są skierowane bezpośrednio do producentów samobieżnych opryskiwaczy oraz wozów paszowych. Według producenta sprawdzą się również w agregatach prądotwórczych itp. wolnostojących urządzeniach.

Zobacz także: John Deere dogadał się z firmą Elona Muska!

Charakterystyka silnika Kubota

Maksymalna moc 210 KM osiągana jest przy 2200 obr./min. Choć generownaa moc może się wydawać zbyt duża, jak na czterocylindrową jednostkę, Kubota twierdzi, że mieści się w granicach możliwości silnika.

Producent informuje również, że przez modułowy format bloku, łatwo można dodać kolejne dwa cylindry, jeśli potrzebna będzie większa moc.

Wodorowy silnik Kubota

Firma zaprezentowała również 3,8-litrowy silnik wodorowy. Jednostka  testowana jest obecnie z japońskim producentem agregatów prądotwórczych Denyo. Bazuje na istniejących silnikach Kubota o zapłonie iskrowym, stosowanych w wózkach widłowych, zwykle zasilanych LPG, metanem lub benzyną.

image

Kubota w Europie od 50 lat. Gdzie firma produkuje maszyny rolnicze?

Aby poradzić sobie z kapryśnym wodorem, dodano turbosprężarkę i dokonano rozległych modyfikacji kolektorów oraz wtryskiwaczy. Największym jednak wyzwaniem jest obecnie przechowywanie paliwa w pojeździe.

 

Źródło: profitechnika.pl

Fot:profi.co.uk

Bartłomiej Dróżdż
Autor Artykułu:Bartłomiej Dróżdż
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 19:54