Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Równe pole po orce

Obrazek

Nawet z pozoru prosty pług nie obronił się przed naporem nowoczesnych technologii. Na targach Agritechnica Kuhn pokazuje pług w wersji ze sterowaniem GPS. 

Jan Beba12 listopada 2017, 14:06
Sednem działania układu Smart Plowing jest automatyczne indywidualne podnoszenie i opuszczanie korpusów, dostosowujące liczbę pracujących elementów do wyznaczonej przez GPS krawędzi pola. Można to uzyskać dzięki specjalnemu systemowi cięgien wbudowanych w ramę pługa.

Celem inżynierów było uzyskanie większego komfortu obsługi i maksymalnej precyzji pracy. Podnoszenie korpusów jest sterowane przez GPS – to z kolei pozwala uzyskać jednorodną i powtarzalną jakość orki bez względu na warunki pracy i kształt pola. Szybkie i płynne podnoszenie kolejnych korpusów dojeżdżających do końca pola eliminuje pozostawianie „zygzakowatej” linii zakończenia orki. Ponadto nakładka na uwrociu zostaje ograniczona do minimum, co zapewnia dokładne przykrycie resztek pożniwnych oraz zmniejsza ugniatanie gleby na uwrociu. Co ważne, system pozwala znacznie zmniejszyć wstrząsy i odbijanie pługa podczas orania poprzeczniaków. 

System Smart Plowing został zgłoszony przez firmę Kuhn do opatentowania, a komisja przyznała tej innowacji srebrny medal targów Agritechnica 2017.1 z 1
System Smart Plowing firmy Kuhn

System Smart Plowing firmy Kuhn

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)