Reklama zniknie za 11 sekund

Ścierniskowce Kerner

Obrazek

Nowe maszyny do obróbki ścierniska z systemem szybkiej wymiany zębów zaprezentowała firma Kerner.

 

Jan Beba9 grudnia 2015, 10:08

Na Agritechnice światło dzienne ujrzała najnowsza koncepcja producenta, uniwersalny kultywator ścierniskowy oznaczony symbolem X4. Zaczepiane za ciągnikiem narzędzie zbudowane jest z czterobelkowej sekcji zębowej za którą zamontowany jest układ jezdny wykorzystywany podczas transportu.  Centralnie sterowany hydrauliczny system regulacji głębokości roboczej oparty na kołach kopiujących z przodu i zestawie wałów z tyłu maszyny (ewentualnie układzie jezdnym) umożliwia pracę na głębokości od 5 do 30 cm. Na ciężkich stanowiskach można bowiem zrezygnować z wałów i w kilka chwil odłączyć je od agregatu. X4 dostępny będzie na rynku od połowy przyszłego roku w następujących szerokościach roboczych: 4,6; 5,2; 5,7 i 6,3 m.

Corona to mniejsza, zawieszana wersja kultywatora ścierniskowego składająca się z zestawu zębów rozmieszczonych w trzech rzędach. Podobnie jak w modelu X4 możliwa jest praca na głębokości od 5 do 30 cm, z wałem zagęszczającym lub bez. Maszyna nie ma własnego układu jezdnego, dlatego w przypadku pracy bez wału zagęszczającego producent oferuje montaż dodatkowych kół kopiujących, które zapewnią utrzymanie stałej głębokości pracy. Agregat dostępny będzie w sprzedaży latem przyszłego roku, a do wyboru będą szerokości: 3,0; 4,2 i 4,8 m.

Wspólną cechą wymienionych maszyn jest opcjonalny system szybkiej wymiany elementów roboczych o nazwie Connect 40. Rozwijana przez konstruktorów od 2003 roku koncepcja umożliwia wymianę wszystkich elementów zębów (dłuto, odkładnia, podcinacz) bez użycia narzędzi. Nowością w tym zakresie jest możliwość szybkiej wymiany odkładni. Dzięki Connect 40 można modyfikować elementy robocze agregatu chcąc zmienić głębokość lub intensywność pracy bez konieczności powrotu do gospodarstwa. beb

 

Fot. firmowe1 z 2
Nowe ścierniskowce Kerner dostępne będą w sprzedaży od połowy 2016 roku.

Nowe ścierniskowce Kerner dostępne będą w sprzedaży od połowy 2016 roku.

2 z 2
System Connect 40 umożliwia wymiane elementów roboczych bez użycia narzędzi.

System Connect 40 umożliwia wymiane elementów roboczych bez użycia narzędzi.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)