StoryEditor

Ścierniskowce Kerner

Nowe maszyny do obróbki ścierniska z systemem szybkiej wymiany zębów zaprezentowała firma Kerner.  
09.12.2015., 10:12h

Na Agritechnice światło dzienne ujrzała najnowsza koncepcja producenta, uniwersalny kultywator ścierniskowy oznaczony symbolem X4. Zaczepiane za ciągnikiem narzędzie zbudowane jest z czterobelkowej sekcji zębowej za którą zamontowany jest układ jezdny wykorzystywany podczas transportu.  Centralnie sterowany hydrauliczny system regulacji głębokości roboczej oparty na kołach kopiujących z przodu i zestawie wałów z tyłu maszyny (ewentualnie układzie jezdnym) umożliwia pracę na głębokości od 5 do 30 cm. Na ciężkich stanowiskach można bowiem zrezygnować z wałów i w kilka chwil odłączyć je od agregatu. X4 dostępny będzie na rynku od połowy przyszłego roku w następujących szerokościach roboczych: 4,6; 5,2; 5,7 i 6,3 m.

Corona to mniejsza, zawieszana wersja kultywatora ścierniskowego składająca się z zestawu zębów rozmieszczonych w trzech rzędach. Podobnie jak w modelu X4 możliwa jest praca na głębokości od 5 do 30 cm, z wałem zagęszczającym lub bez. Maszyna nie ma własnego układu jezdnego, dlatego w przypadku pracy bez wału zagęszczającego producent oferuje montaż dodatkowych kół kopiujących, które zapewnią utrzymanie stałej głębokości pracy. Agregat dostępny będzie w sprzedaży latem przyszłego roku, a do wyboru będą szerokości: 3,0; 4,2 i 4,8 m.

Wspólną cechą wymienionych maszyn jest opcjonalny system szybkiej wymiany elementów roboczych o nazwie Connect 40. Rozwijana przez konstruktorów od 2003 roku koncepcja umożliwia wymianę wszystkich elementów zębów (dłuto, odkładnia, podcinacz) bez użycia narzędzi. Nowością w tym zakresie jest możliwość szybkiej wymiany odkładni. Dzięki Connect 40 można modyfikować elementy robocze agregatu chcąc zmienić głębokość lub intensywność pracy bez konieczności powrotu do gospodarstwa. beb

 

Fot. firmowe

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 04:52