Reklama zniknie za 11 sekund

Skosi 13 m za jednym przejazdem

Obrazek

Nowa kosiarka FC 13460 RA z kondycjonerem i zintegrowanymi przenośnikami taśmowymi do łączenia pokosów stanowi dopełnienie oferty Kuhn. Maszyna zapewnia znacznie większą wydajność pracy w porównaniu z konwencjonalnymi zestawami koszącymi.

Krzysztof Gębski17 marca 2022, 14:40

 Od 12,4 do 13,4 m wynosi szerokość koszenia największej serii kosiarek marki Kuhn.  Koszenie dużych powierzchni jedną maszyną pozwala na znaczne oszczędności siły pociągowej, paliwa i kosztów pracy, dlatego francuska marka wprowadza na rynek model FC 13460 RA z kondycjonerem i przenośnikiem taśmowym, umożliwiającym łączenie pokosów.


Maszyna w jednym przejeździe formuje pokos o szerokości od 1,8 do 3 m, co ma pomóc w wykorzystaniu potencjału maszyn do zbioru paszy jak np. sieczkarnia. Różne elementy sterujące maszyną, w tym kosiarką czołową, można łatwo obsługiwać za pomocą terminalu pokładowego zgodnego z ISOBUS lub jednego z terminali CCI 800 lub 1200 (dostępne jako opcja). Do sterowania najczęściej wykonywanymi zadaniami można również wykorzystać joystick CCI A3, którego cechą szczególną jest wyświetlanie funkcji na zintegrowanym ekranie joysticka.


 

Belka tnąca nie wymaga konserwacji i jest standardowo wyposażona w system szybkiego montażu noży. Z kolei specjalny układ kinematyczny ramy i zespołów koszących zapewnia regulację nacisku na podłoże i kopiowanie terenu. Nacisk na podłoże można regulować w dowolnym momencie za pomocą interfejsu sterowania ISOBUS. Z kolei teleskopowa oś zwiększa rozstaw kół do pracy na polu, ułatwiając formowanie szerszego rzędu. Dodatkowo szeroki rozstaw kół dba o stabilność maszyny podczas pracy na zboczach.Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)