Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Więcej światła w szklarni

Obrazek

Spółka NSG Group wprowadza nową gamę produktów szklanych Pilkington Botanical dedykowanych na rynek ogrodniczy.

Krzysztof Gębski29 stycznia 2022, 18:00

Asortyment Pilkington Botanical stanowią produkty szklane, których zadaniem jest ochrona oraz jednocześnie zwiększona transmisja światła, która ma kluczowe znaczenie podczas wzrostu roślin szklarniowych. Aby ocenić i zoptymalizować warunki oświetlenia w szklarni ważne jest, aby wziąć pod uwagę zarówno światło bezpośrednie, jak i światło wpadające pod różnymi kątami padania. Założeniem producenta w nowej gamie szkieł Pilkington Botanical jest utrzymanie wysokiej hemisferycznej transmisji światła – bardziej dokładny pomiar czynnego promieniowania fotosyntetycznego wpadającego przez szkło. Nowe produkty NSC Group mają być nowatorskimi rozwiązaniami dla szklarni, oranżerii ogrodowych oraz ogrodów zimowych. Ma to przyczynić się przede wszystkim do wzrostu ochrony roślin oraz zwiększenia plonów.

szklarnia

W standardowej wersji produktu szkło Pilkington Optifloat Clear ma przepuszczalność światła na poziomie 91%, natomiast istnieje możliwość zwiększenia transmisji światła do 98% stosując szkło Pilkington HortiGrow w którym zastosowano trwałe powłoki antyrefleksyjne po jednej lub obu stronach.

Producent informuje, że produkty szklane można również doposażyć w dodatkowe funkcje, takie jak rozpraszanie światła oraz zastosowanie specjalnych powłok, które mają zapewnić, że szkło pozostanie czystsze przez dłuższy czas między cyklami czyszczenia. Powłoki i powierzchnie można dopasować w oparciu o określone wymagania. W tym celu firma oferuje indywidualny podejście do klienta i stworzenie  projektu spełniającego wymagania pod konkretną uprawę roślin.Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)