Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Close

Advertisement

Portal partner

Z dużą wydajnością

09.01.2015

Print

Z dużą wydajnością

Advertisement

Model Maxi Drill SW 9000 ma szerokość 9 m, a podstawowym zespołem roboczym jest sekcja wysiewająca z redlicami talerzowymi (60 sztuk w odstępie 15 cm). Zbiornik materiału siewnego ma pojemność 4100 l, co pozwoli ograniczyć konieczność jego częstego uzupełniania. Każda redlica może pracować z indywidualnym naciskiem na glebę do 120 kg. Część wysiewająca podzielona jest na trzy równe części, w celu odpowiedniego dopasowania do nierówności terenu. Dzięki temu szerokość transportowa siewnika nie przekracza 3 m. Część wysiewająca połączona jest z podwoziem za pomocą TUZ, co nadaje maszynie większą funkcjonalność. Można zastosować różne osprzęty, np. do siewu pojedynczych nasion czy w technologii strip till.

Aby uzyskać odpowiednio wysoką wydajność siewnik może pracować z prędkością od 8 do 20 km/h. Producent wyposażył go w dwa urządzenia dozujące nasiona. Wentylator odpowiadający za ich transport napędzany jest silnikiem elektrycznym. Utrzymanie stałej dawki wysiewu zależnie od prędkości pracy możliwe jest dzięki zastosowaniu czujników prędkości umieszczonych na ramie siewnika. Siewnik jest także wyposażony w wagę ułatwiającą dokonywanie próby kręconej czy konsolę za pomocą której steruje się maszyną.

W ofercie francuskiej firmy znajdziemy także mniejsze siewniki Maxi Drill o szerokości 3, 4 i 6 m z możliwością aplikacji nawozu. Poza tym Sky Agriculture oferuje siewniki do siewu bezpośredniego Easy Drill i brony talerzowe DDI. beb

 Fot. firmowe


Widziałeś już nasze video "Agrotech Kielce 2021 - zobacz relację z targów!"?

Read more in the premium version

article icon

Jedna chlewnia, wielu inwestorów

Read

Photos gallery

Siewnik Maxi Drill SW 9000
Siewnik z serii Maxi Drill z sekcją uprawową

Advertisement

b'\n'

Advertisement

More articles in this category