Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Z dużą wydajnością

Obrazek

Siew z prędkością nawet 20 km/h można prowadzić z wykorzystaniem siewnika firmy Sky Agriculture. 

 

Jan Beba9 stycznia 2015, 09:17

Model Maxi Drill SW 9000 ma szerokość 9 m, a podstawowym zespołem roboczym jest sekcja wysiewająca z redlicami talerzowymi (60 sztuk w odstępie 15 cm). Zbiornik materiału siewnego ma pojemność 4100 l, co pozwoli ograniczyć konieczność jego częstego uzupełniania. Każda redlica może pracować z indywidualnym naciskiem na glebę do 120 kg. Część wysiewająca podzielona jest na trzy równe części, w celu odpowiedniego dopasowania do nierówności terenu. Dzięki temu szerokość transportowa siewnika nie przekracza 3 m. Część wysiewająca połączona jest z podwoziem za pomocą TUZ, co nadaje maszynie większą funkcjonalność. Można zastosować różne osprzęty, np. do siewu pojedynczych nasion czy w technologii strip till.

Aby uzyskać odpowiednio wysoką wydajność siewnik może pracować z prędkością od 8 do 20 km/h. Producent wyposażył go w dwa urządzenia dozujące nasiona. Wentylator odpowiadający za ich transport napędzany jest silnikiem elektrycznym. Utrzymanie stałej dawki wysiewu zależnie od prędkości pracy możliwe jest dzięki zastosowaniu czujników prędkości umieszczonych na ramie siewnika. Siewnik jest także wyposażony w wagę ułatwiającą dokonywanie próby kręconej czy konsolę za pomocą której steruje się maszyną.

W ofercie francuskiej firmy znajdziemy także mniejsze siewniki Maxi Drill o szerokości 3, 4 i 6 m z możliwością aplikacji nawozu. Poza tym Sky Agriculture oferuje siewniki do siewu bezpośredniego Easy Drill i brony talerzowe DDI. beb

 Fot. firmowe1 z 2
Siewnik Maxi Drill SW 9000

Siewnik Maxi Drill SW 9000

2 z 2
Siewnik z serii Maxi Drill z sekcją uprawową

Siewnik z serii Maxi Drill z sekcją uprawową

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)