Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Czy można już wysiewać sól potasową?

Obrazek

Powszechna opinia o zakazie stosowania nawozów w okresie pomiędzy 1 grudnia i ostatnim dniem lutego jest błędna. Zakaz ten dotyczy przede wszystkim azotu pochodzącego z nawozów organicznych i naturalnych.

25 lutego 2014, 09:36

Obecne przepisy regulują jedynie możliwość stosowania właśnie nawozów organicznych i naturalnych, które jest możliwe od 1 marca do 30 listopada. Te same przepisy nie mówią nic o stosowaniu nawozów mineralnych. Czy zatem już teraz można zastosować np. sól potasową pod zasiewy wiosenne lub na oziminy? Otóż można, a pozwalają na to warunki pogodowe. Dotyczy to również nawozów azotowych mineralnych.
Przepisy wspomniane wcześniej zabraniają stosowania wszystkich nawozów w przypadku, gdy: gleba zalana jest wodą, jest przykryta śniegiem lub jest zamarznięta do głębokości 30 cm i więcej (jeśli zmarzlina sięga płycej to nawozy można stosować). Żadnych nawozów nie można też stosować podczas opadów deszczu, chociaż jak wiadomo z praktyki, nawożenie obornikiem w takich warunkach zmniejsza straty azotu i jego ulatnianie się do atmosfery.
Więcej o przepisach związanych ze stosowaniem nawozów w „top agrar Polska” w numerze 2/2013.
jdWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)