Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Na seminarium także o zdrowiu zbóż

10.01.2018

Drukuj

Na seminarium także o zdrowiu zbóż

Artykuł dostępny

– Jeden z efektów działania środka jest tzw. efekt zieloności, lecz jest to efekt lepszej kondycji zdrowotnej, która nie opóźnia terminu zbioru zbóż – podkreślił Łukasz Bojkowski, ekspert firmy Syngenta.  Kolejną ważną cechą preparatu jest równomierne rozłożenie substancji aktywnej (Solatenolu) w blaszce liściowej, co pozwala efektywniej chroni rośliny przed wybranymi patogenami. – Zaletą fungicydu jest także dłuższy czas działanie w porównaniu do preparatów konkurencyjnych. Po około 60 dniach zachowuje jeszcze niemal 70-procentową skuteczność zwalczania patogenów – dodał prelegent.

r e k l a m aStosowanie fungicydu musi być jednak dla rolnika opłacalne. Jak wykazują firmowe badania przyrost plonu pszenicy w porównaniu di innych środków wynosi 4,7 dt/ha, co w przeliczeniu na hektar daje wartość 320 zł.

Jeszcze lepsze efekty uzyskuje się przy porównaniu efektywności działania preparaty z kwaterą kontrolna (nie chronioną). W tym przypadku efekty ekonomiczne to odpowiednio większy plon o ponad 30 dt/ha, a wyrażony w złotówkach – 2100 zł/ha.

Zobacz film

Seminarium uprawowe w Poznaniu (FILM)Należy ponadto zaznaczyć, że forma Elatus Plus będzie oferowana przez firmę tylko pakietach handlowych, nie w wersji solo.

[bie]

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

Galeria zdjęć

Pokaż więcej zdjęć z tej galerii

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii