Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Nowy Dyrektor Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin

Obrazek

Podczas spotkania MRiRW z dyrekcjami Instytutów Badawczych nadzorowanych przez ministerstwo, które odbyło się 19 sierpnia 2021 r. w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – PIB w Puławach, wręczono powołanie na stanowisko Dyrektora IHAR PIB doktorowi Michałowi Rokickiemu z Poznańskiej Hodowli Roślin.

Janusz Biernacki23 września 2021, 19:35

Dr inż. Michał Rokicki (na zdjęciu) pełni funkcję dyrektora IHAR PIB od 20 września 2021 r. Wcześniej był dyrektorem Pionu Hodowli Roślin w PHR z siedziba w Tulcach. W nowej jednostce, IHAR PIB, zastąpił prof. Henryka Bujaka, którego z kolei w kwietniu br. powołano na stanowisko dyrektora Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej.

 W dotychczasowej firmie, PHR, dr Rokicki był zaangażowany m.in. w projekt pt. „Nowe kierunki i technologie w hodowli zbóż i roślin strączkowych grubonasiennych dla zrównoważonego rolnictwa”. Jego celem są prace hodowlane w zakresie uzyskania nowych odmian pszenicy ozimej, jęczmienia, grochu siewnego, łubinu wąskolistnego oraz łubinu żółtego. Mają one charakteryzować się wyższymi zdolnościami przystosowawczymi do zmieniającego się klimatu, zwiększoną odpornością na patogeny i agrofagi oraz lepszą wartością użytkową surowca przeznaczonego dla przemysłu spożywczego i paszowego. Etat w nowej jednostce zapewne pozwoli dr. Rokickiemu wspierać te działania.

Polskie Wydawnictwo Rolnicze życzy nowemu dyrektorowi IHAR – PIB wielu sukcesów i liczy na dalszą owocną współpracę, także z pozostałymi pracownikami tej jednostki naukowej, która wspiera sektor rolniczy już przez 70 lat swojej działalności.

[bie]Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)