StoryEditor

Polska Izba Nasienna dysponuje wyszukiwarką dostawców nasion

Wiosna to czas zasiewów roślin jarych, zarówno typowych gatunków rolniczych, jak i warzyw. Nie trzeba już więc długo poszukiwać właściwego oferenta. PIN, zrzeszająca już niemal 80 członków, uruchomiła do tego celu specjalistyczną wyszukiwarkę.
16.04.2018., 16:04h
Jeśli więc rolnicy, ogrodnicy, warzywnicy poszukują kwalifikowanego materiału siewnego wybranego gatunku, mogą skorzystać z wyszukiwarki nasion Polskiej Izby Nasiennej. Aplikacja komputerowa pomoże znaleźć producentów branży nasiennej lub hodowców zrzeszonych w PIN i zlokalizowanych w wybranym województwie, którzy posiadają w swej ofercie materiał siewny poszukiwanego gatunku.

Wystarczy w tym celu na stronie internetowej www.pin.org.pl odszukać zakładki „wyszukiwarka – wyszukaj nasiona“, tam w pierwszym oknie są wyszczególnione województwa. Po wpisaniu wybranego z nich pojawia się zestaw hodowców. Jest ich zwykle kilka do kilkunastu. Kolejny krok to wpisanie w okno wyszukiwarki „grupy roślin“, która poprzez podświetlone gatunki zawęża grupę docelową dostawców. Kolejne okno funkcyjne to „szukaj rośliny“. Tu otworzą się ostateczni hodowcy lub dystrybutorzy z logo konkretnej firmy, a po kliknięciu nazwy firmy otworzy się ich strona internetowa, z adresem i telefonem kontaktowym.
Źródło: PIN
[bie]
Janusz Biernacki
Autor Artykułu:Janusz Biernackiredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie uprawy i nawożenia roślin.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 16:48