Rozwiązania dla dużych i małych

Rolnicy wykonują jeden z najważniejszych zawodów na świecie. Na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za wyżywienie całej ludzkiej populacji.
– Niespełna 200 lat temu w Irlandii 1 mln ludzi zginął z głodu z powodu zarazy ziemniaka, która zdziesiątkowała plony. Dziś wydaje się to niewiarygodne, bo potrafimy sobie z tą chorobą poradzić. Dlatego stawiamy na ciągły rozwój i poszukiwanie nowych rozwiązań w ochronie roślin – mówił Liam Condon, prezes działu Crop Science w Bayer. Tegoroczna konferencja odbyła się tuż po oficjalnym komunikacie o przejęciu Monsanto przez firmę Bayer. – Do połączenia Bayer i Monsanto doszło bo wierzymy, że zrównoważone rolnictwo to szansa dla rozwoju sektora i bezpieczeństwo żywnościowe – dodał.
Future of Farming Dialog to wydarzenie, w którym uczestniczą dziennikarze, blogerzy i osoby związane z branżą rolniczą z całego świata. Podczas paneli przedstawiciele Bayer mówili m.in. o nowych rozwiązaniach cyfrowych w rolnictwie, które mają wiele do zaoferowania temu sektorowi. Przykładem jest wprowadzona we wrześniu m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Brazylii, platforma Climate FieldView. Pozwala ona na gromadzenie danych polowych i ich późniejsze wykorzystywanie przy planowaniu nawożenia czy ochrony. Z kolei szansą na przyjrzenie się rolnictwu w różnych zakątkach świata był panel, w którym zaproszeni rolnicy z Brazylii, Indii, Indonezji, Stanów Zjednoczonych i Kenii przybliżali, co dla nich oznacz rolnictwo zrównoważone (rozbieżność powierzchni gospodarstw od 2 do ponad 2 tys. ha).
Podczas konferencji zwracano też uwagę na kwestię marnowania żywności. Przykładem był Bangladesz, który jest ponad 2 razy mniejszy od Polski, a w którym mieszka czterokrotnie więcej ludzi. Marnowanie żywności z powodu krótkiego terminu przydatności do spożycia to w tym kraju ogromny problem – niestety przoduje on na świecie pod tym względem. Podczas imprezy odbył się też panel poświęcony glifosatowi. Dziennikarze pytali m.in. o szkodliwość substancji, przeprowadzone badania pod tym kątem czy o możliwość zastąpienia jej inną w przypadku, kiedy dojdzie do sytuacji zakazu jej stosowania.
Future of Faming Dialogue odbyło się w dniach 17–19 września 2018 r. w Monheim w Niemczech.
Poniżej galeria z dnia panelowego.
jd, fot. Daleszyński
Przeczytaj również

Future of Farming Dialog 2018

Future of Farming Dialog 2018

Future of Farming Dialog 2018

Future of Farming Dialog 2018

Future of Farming Dialog 2018

Future of Farming Dialog 2018

Future of Farming Dialog 2018

Future of Farming Dialog 2018

Future of Farming Dialog 2018

Future of Farming Dialog 2018

Future of Farming Dialog 2018

Future of Farming Dialog 2018

Future of Farming Dialog 2018

Future of Farming Dialog 2018