Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Rzepak wchodzi w fazę kwitnienia – początek zabiegów na płatek

Rzepak wchodzi w fazę kwitnienie później niż zwykle, gdzieniegdzie obserwuje się opóźnienie wegetacji nawet o kilka tygodni. Rolnicy rozpoczęli właśnie zabiegi na płatek. 
9 maja 2021, 12:39
Od początku siewów rzepaku rolnicy regularnie doglądają plantacje, aby sprawdzić ich stan. Padające deszcze nie wszędzie umożliwiły przeprowadzenie siewów w terminie. Dość śnieżna, pomimo tego, że mroźna zima spowodowała, że rośliny dobrze zaczęły okres wegetacyjny wiosną. Niestety dość chłodny marzec, a zwłaszcza kwiecień spowodowały opóźnienie wegetacji sięgające kilku tygodni. 

Trudne warunki pogodowe utrudniły w wielu rejonach wjazd w pole i wykonanie odpowiednich zabiegów w terminie. Obecnie w lepszej kondycji są rzepaki siane wcześniej, plantacje całkiem dobrze rokują. Teraz rzepak wchodzi w fazę kwitnienia i rolnicy zaczynają przeprowadzać zabiegi na płatek.

Krzysztof Jędrysek, rolnik z Kozłówek
Piotr Jasionek, rolnik z Nowej Wsi Małej
dr Marcin Markowicz, Top Farms Głubczyce


Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)