Reklama zniknie za 11 sekund

W Wielkopolsce pada!

Obrazek

W wielu regionach kraju na wiosnę spadło tyle deszczu co kot napłakał, dlatego wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na opady. I w końcu się doczekaliśmy!

dr Maria WalerowskaBartłomiej Czekała31 maja 2016, 08:26

 

 Wczoraj nad Wielkopolską przeszły burze i w niektórych regioianch spadło nawet 30 l wody na 1m2. Opady miały charakter lokalny i bardzo gwałtowny. W ciągu godziny potrafiło spaść 20 l wody. Ten deszcz przyszedł w ostatniej chwili, w najgorszej kondycji z powodu suszy są zboża jare, zwłaszcza te przesiewane po wymarzniętych oziminach, które nie złapały odrobiny pozimowej wilgoci. Deszcz przyda się także kukurydzy i burakom cukrowym oraz oziminom: zbożom i rzepakowi, które teraz finiszują pod względem wysokości i jakości plonu.

Niestety, niekiedy silnym opadom towarzyszył grad. Na zdjęciu widoczne są buraki cukrowe zniszczone przez grad w okolicach Buku (powiat poznański). Czekamy na sygnały od Was - piszcie czy u Was także padał deszcz.

mwal

Fot. Czekała, Walerowska1 z 2
Silnym deszczom towarzyszył niekiedy grad

Silnym deszczom towarzyszył niekiedy grad

2 z 2
Gwałtowne opady spowodowały powstanie jezior na polach

Gwałtowne opady spowodowały powstanie jezior na polach

Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)