Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

XXII Dzień Kukurydzy w Łosiowie

Od ponad dwóch dekad kukurydza jest na Opolszczyźnie jedną z głównych upraw. Stąd nic dziwnego, że rolnicy tłumnie przyjeżdżają do Łosiowa na dni kukurydzy organizowane przez tamtejszy Ośrodek Doradztwa Rolniczego. 

20 września 2021, 15:35

W tym roku organizatorzy Dni Kukurydzy zaprezentowali kolekcję 62 odmian mieszańcowych różnych firm nasiennych na polach doświadczalnych. Rolnicy mogli również wysłuchać wykładów na temat uprawy kukurydzy.

W ostatnich kilkunastu latach dokonał się ogromny postęp w hodowli kukurydzy: rośliny są bardziej odporne na suszę i lepiej plonują. Mimo to pogoda wciąż zaskakuje. Żniwa kukurydzane coraz bliżej, nie zabrakło więc rolników ani przedstawicieli firm oferujących nowe odmiany dostosowane do warunków klimatycznych.

W filmie głos zabierają:

  • Bartłomiej Karamon – gospodarstwo rolne w Wołczynie
  • Norbert Łopata – rolnik ze wsi Szczyty
  • Tomasz Musielak – z-ca dyr. OODR w Łosiowie
  • prof. Marek Korbas – Instytut Ochrony Roślin, PIB w Poznaniu
  • Jerzy Malec – węgierska hodowla roślin AGROSEEDS
  • Mateusz Jabłoński SAATBAU POLSKA

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż

 

 Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)