Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Zastoiska to groźne miejsca działania… herbicydów

12.09.2017

Drukuj

Zastoiska to groźne miejsca działania… herbicydów

Artykuł dostępny

Zastoiska to groźne miejsca nie tylko z powodu zaburzenia się proporcji powietrza i wody w glebie, na korzyść tej ostatniej. Na zalanych kwaterach trudniej rozwijają się korzenie nowych roślin, zamierają mikroorganizmy tlenowe, decydujące, m.in. o przyswajalności makro- i mikroelementów.
Zastoiska to również miejsca kumulowania się substancji czynnych herbicydów, zwłaszcza doglebowych, które w zwielokrotnionym stężeniu działają fitotoksycznie na system korzeniowy rzepaku czy zbóż. Przystępując zatem w najbliższym czasie do zwalczania w nowych zasiewach chwastów, zarówno przedwschodowo, jak i powschodowo, należy wyczytać z etykiety środka ochrony, czy nie zawiera on stosownych przeciwwskazań agrotechnicznych.
Rośliny mają i tak dość trudną sytuację z powodu nadmiaru wody, nie należy więc dodatkowo utrudniać im warunków do wzrostu i rozwoju. W późniejszym czasie zastoiska to także miejsca zaskorupiania się gleby, ograniczającej prawidłowy rozwój roślin w dalszych fazach ich rozwoju.
(bie)

r e k l a m a

Polecane dla Ciebie:

article icon

Łowczy milczy, sołtys odmawia, a wójt liczy głosy

Zamów wersję premium

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii