Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Co NIK skontroluje w tym roku w obszarze rolnictwa?

W planie pracy NIK na 2021 rok znalazły się 103 kontrole. Kilka z nich dotyczy obszaru rolnictwa. Co dokładnie wezmą pod lupę kontrolerzy NIK?

Kamila Szałaj21 stycznia 2021, 19:46
W zakresie rolnictwa NIK weźmie pod lupę szkoły rolnicze. Sprawdzi, czy posiadana baza dydaktyczna szkół rolniczych pozwala na praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu. 

Bardzo ważne dla rolników będą zapewne wyniki następnej kontroli, która wykaże, czy prawidłowo udzielono pomocy finansowej poszkodowanym w wyniku suszy.

NIK przyjrzy się także, jak Fundusz Składkowy KRUS gospodaruje majątkiem i czy go efektywnie wykorzystuje.

Na liście kontroli jest też wydatkowanie środków w ramach PROW. NIK oceni, czy pomoc finansowa na realizację wybranych operacji w ramach PROW 2014–2020 była prawidłowa.

Kolejna kontrola będzie poświęcona promocji za granicą polskiej żywności. NiK sprawdzi, czy działania organów państwowych i innych instytucji finansowanych ze środków publicznych, służące promocji naszych produktów rolno-spożywczych na świecie były skuteczne i efektywne. 

Kontrole przeprowadzą także delegatury wojewódzkie. Jeśli chodzi o kwestie związane z rolnictwem, oddział rzeszowski sprawdzi, czy izby rolnicze prawidłowo wykorzystują majątek oraz środki finansowe przeznaczone na realizację ich zadań. 

Poza planowymi kontrolami, NIK przeprowadzi też kontrole doraźne. O wynikach jednych i drugich będziemy Was na bieżąco informować.

Kamila Szałaj, fot. NIK

Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy